Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sokan miért akarnak már 15-16...

Sokan miért akarnak már 15-16 évesen nyári munkát vállalni? Egyáltalán mire kell nekik annyira a zsebpénz?

Figyelt kérdés
A Diákszövetkezetek tele vannak munkára váró diákokkal(hozzáteszem már sokan 15 évesen dolgozni akarnak), de hiába regisztrálnak, mert úgyis azok jutnak munkához, akiknek van protekciójuk. A bátyám is 3 nyáron keresztül folyamatosan érdeklődött személyesen, de állandóan csak azt mondogatták neki, hogy majd értesítjük, majd értesítjük...Aztán b...tak értesíteni, mivel nem volt protekciója. Végül az egyik ismerőse mondta, hogy besegíthetne neki a szórólapozásba, meg a villanyszerelésbe, így lett munkája.A lényeg, hogy nem értem, azokat 15-16 éveseket, akik mindenáron pénzt akarnak keresni nyáron, mert szerintem egyáltalán nincsenek rászorulva. Én pl: már 19 éves vagyok, de még soha nem vállaltam diákmunkát, mert tudom, hogy várhatnék a végtelenségig, hogy felhívjanak.
2012. jún. 14. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:

"mire kell nekik annyira a zsebpénz"


Ruhára, telefonra, nyaralásra...

2012. jún. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Akik ennyi idösen dolgozni akarnak, azoknak NEM zsebpénz kell, hanem a megélhetésükhöz van szükségük pénzre, és nem unalomból, hanem muszájból keresnek valami lehetöséget.


Tudod, vannak olyan családok, ahol a gond nem az, hogy MIT egyenek, hanem hogy szeretnének enni, csak nincs mit.

2012. jún. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
pl én vállaltam anno nyári munkát mert nem volt pénz kajára vagy rezsire..
2012. jún. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: Én az olyanokat teljesen megértem, akik mély szegénységben élnek és a családot akarják segíteni egy kis pénzzel, de én azokra gondoltam elsősorban, akik új csilli-villi bulicuccokat, új telefont, meg laptopot szeretnének venni a fizetésükből, és a családnak a kasszájához meg nem is járulnak hozzá.Csak magukra költik az egészet.Ja az meg a másik, hogy nem hiszem, hogy egy 15-16 éves diákot elengednek egyedül nyaralni a szülők.
2012. jún. 14. 11:41
 5/9 A kérdező kommentje:
Az utolsó választ a 11:34-es válaszolónak szántam :)
2012. jún. 14. 11:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Azokat nem lehet elítélni szerintem, akik a SAJÁT fizetésükből akarnak csillivilli cuccokat venni. Elvégre ők keresték meg rá a pénzt, és a saját fizetéséből mindenki azt vesz, illetve azt csinál vele, amit akar. Sokkal jobb, mintha folyton a szüleiket húznák le, legalább valamennyire megtanulják, hogy nem minden pottyan az ölükbe.
2012. jún. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát az igaz, de így ha hétfőtől péntekig dolgoznak 8 órába, akkor hogy jut idejük nyaralni, szórakozni? Mert szerintem, ha délutánra mennek dolgozni, akkor délelőtt nem sok mindent tudnak csinálni, estére meg tökre elfáradnak.Meg csak úgy adnak nekik 2 vagy 3 hetet nyaralásra?
2012. jún. 14. 12:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Én például azért melóztam tavaly nyáron, hogy barátnőmmel eltölthessek egy hetet a Balatonon. Egyébként legalább valamennyire önállósodnak a fiatalok, nem a szüleik pénztárcája bánja a nyári bulikat, valamint a munka felelősségre is tanít.
2012. jún. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én tavaly azért mentem el nyári munkára, hogy amit megkerestem a két kezemmel, azt oda tudtam adni a szüleimnek, így az ÉN pénzemből lettek megvéve az iskolai cuccok, a ruhák: ami megmaradt, az ment a háztartásba.

Amúgy nyári munka mellett is lehet pihenni a szünidőben.

Viszont ha a 15-16 éves gyerek elmegy dolgozni, odateszi magát, és keres valamennyit, annak előnye is van: egyrészt a gyerek megtanulja becsülni a holmiait, másrészt átgondolja, hogy tanul-e vagy inkább elmegy dolgozni azonnal( ez kemény fizikai munkárb vonatkozik), harmadrészt lesz fogalma a munkások életéről.

Az nem igaz, hogy csak protekcióval lehet munkát szerezni. Tavaly volt 1 hét próbaidőm, de mivel meg voltak elégedve velem, így legalább 1.5 hónapot dolgoztam segédmunkásként napi 8 órában reggel 6-tól délután 2-ig.

2012. jún. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!