Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyarázza meg rajzban az...

Magyarázza meg rajzban az általános légkörzés rendszerének kialakulását és működését! Segít. Enétek, mert érettségi tétel?

Figyelt kérdés

Magyarázza meg rajzban az általános légkörzés rendszerének kialakulását és működését!


Sajnos nemtom, h mit kéne rajzolni, de ha le tudnátok magyarázattal rajzolni nagyon örülnék neki.

Előre is köszönöm és természetesen zöld kezet is adok :)



2012. jún. 14. 12:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

szia!


én is földrajzból érettségizek :D épp ezzel szenvedek. szerintem itt szimplán rajzold meg a földet, és kezdd el berajzolni a szélredszereket. húzd meg az egyenlítőt, térítőket, és oldalt cellás nyilakkal a szelek irányát, le, felszállását, haladási irányát :) de ha beírod google képkeresőbe, hogy általános cirkuláció, kihoz neked egy csomót :)

2012. jún. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
na, kerestem neked egyet, tehát valami ilyet rajzolj: [link]
2012. jún. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
egy ilyenről már szépen el tudod magyarázni, hogy hol melegszik a legjobban, és miért, ott felszáll, kicsapódik, elindul a sarkok felé, majd leszáll, és felszíja a nedvességet - kialakulnak a sivatagok - stb.
2012. jún. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
meg ugye mindenképp kulcsfontosságú a coriolis-effect, azt ne hagyd ki.
2012. jún. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

nemtudom mennyire tudsz angolul, de ez a hapsi nagyon jól lerajzolja :)


http://www.youtube.com/watch?v=O4x_DVSseIk

2012. jún. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Szia!

3 dolgot jegyezz meg:

1. az egyenlítőn alacsony légnyomás van(aztán a térítőkön magas, majd megint alacsony és a sarkokon magas)

2. a levegő mindig a magastól az alacsony felé áramlik

3. a Coriolis-erő az é-i félgömbön jobbra, a délin balra térít

Ha ezeket megjegyzed nagyon könnyen le tudod rajzolni az ábrát! Sok sikert a vizsgán!

2012. jún. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
utolsó: azt még el tudnád nekem magyarázni, hogy miért van alacsony légnyomás a 60. szélességi körnél? tudom, hogy nem olyan alacsony, mint az egyenlítőnél, hanem környezetéhez képest alacsony, de miért? az egyenlítőtől továbbhaladó légréteg miatt?
2012. jún. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök, h ennyien tudtatok segíteni. Ment mindenkinek a zöld kéz. Tudnátok még nekem segíteni? Az a baj, h a fele társadalomföldrajz és az a baj, h az EU-t és az ENSZ-t tanultok, de többet nem és még van 18 tételem. Ha elküldeném a tételcímeket, akkor tudnátok nekem segíteni? Sajnos én már 18-án szóbelizek és mindjárt itt van :S

És mégegyszer nagyon köszönöm a segítséget :)

2012. jún. 14. 19:45
 9/15 anonim ***** válasza:
ird meg a mailcímed, és átdobom neked amiket én kidolgoztam :) 20 gazdaság tételem van
2012. jún. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
vagy akár ide is írhatod a tételcímeket, és bemásolom az enyémeket
2012. jún. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!