Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Német szóbeli érettségi...

Német szóbeli érettségi tényleg egy párbeszéddel kezdődik?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy leülök a némettanárral szemben, aztán németül: köszön, megkérdezi hogy vagyok, és egy bemelegítő beszélgetést csinálunk. És hogy majd csak ezután húzok szituációs feladatot,utána meg a tételt. Igaz ez?? Ha igen: milyen bemelegítő mondatok szoktak elhangozni? Csak hogy nehogy leblokkoljak már rögtön akkor.
2012. jún. 16. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ezt nekünk mondta is a német tanár, meg párszor gyakoroltuk is órán. úgy kb. elmondta h mit fog kérdezni. (hogy vagyok, mit csináltam tegnap, h jöttem suliba, milyen volt tegnap az idő...).

de azt is mondta h ezt nem pontozzák, ez csak azért van h belerázódjunk egy picit.

2012. jún. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Így van, mint az angolnál. Nem is muszáj betanulni a tételeket amúgy, elég könnyű, ha van fogalmad a témakörökről. Nem fogják kérdezni a tételt, csupán lesz egy szituáció, amiben burkoltan benne lesz a tétel. Meg lesz egy kép, aminél meg kell tanulni az oda illő mondatkezdéseket és körülbelül ennyi.
2012. jún. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2. válaszoló! angol és német érettségi különböző.

németen van egy szituációs feladat, meg egy tételes feladat. (ilyen képnézegetős nincs).

tételnél 2 db közül lehet választani. (vagyis nálunk így van).

2012. jún. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor jó,ha nem pontozzák,de én ha nem tudok válaszolni már ezekre,akkor még jobban beparázok,és rosszabb lesz a teljesítményem :(

És ha megkérdezi, hogy vagyok, akkor jó, ha azt válaszolom, h "Gut, danke schön. Ich habe klein Angst." -Jól, köszönöm. Kicsit félek. ?? Vagy kérdezzek vissza, h "Gut,danke schön. Und wie geht Sie?" ?

2012. jún. 16. 20:01
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja és az igaz, h a könnyű és nehéz tételeket egy lapra rakják? Szóval akkor elég ha a könnyűeket megtanulom?
2012. jún. 16. 20:02
 6/6 anonim ***** válasza:

én inkább így mondanám: Es geht mir wohl/ toll/ gut, danke schön. Obwohl 1. ich ein bisschen Angst habe / 2. ich ziemlich nervös bin. Und wie geht es Ihnen?

szerintem nem elég a "gut", mert ez egy kifejezés.

2012. jún. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!