Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egyetemen tanulok FSZ...

Ha egyetemen tanulok FSZ képzésen, az ugye OKJ-snak számít? Hogy lehet, hogy nem jár családi pótlék?

Figyelt kérdés
Ez lesz az első szakmám.

2012. jún. 17. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen OKJ-snak számít.Mert egyetemistának nem jár családi pótlék. Attól, hogy te fsz-es vagy még ugyan úgy egyetemista leszel mint egy alapszakos. De lehet ösztöndíjad,és szociális segélyt az egyetem is ad rászorultságtól függően.
2012. jún. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy válaszolok attól függetlenül, hogy nem vagyok annyira jártas a témában.


Honnan tudod, hogy nem jár családi pótlék? Tuti? Érdemes azért megkérdezni a főiskolán/egyetemen, ahova mész FSZ-re, hátha tudnak segíteni.


Ez most csak azért írom le, mert tesóm egyetemista, most végez alapszakon és mind a 3 évben kaptak anyumék családit utána is. Nem tudom hogy működött, azt hiszem neki kellett igényelnie valahol. Igaz nem nagy összeg, 1000 valahányszáz Ft, de akkor is több, mint a semmi.


Szerintem járj még utána, hátha. :)

2012. jún. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Most derült ki nemrég, hogy nem jár. Hogy nem járt volna, holott kaptuk, csak elfelejtették közölni velünk. Így most fizethetünk. Igen, elvileg a diplomásoknak jár... én már nem értem az egészet. Viszont nagy kiesés. 22 ezer HUF
2012. jún. 18. 15:20
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem úgy volt hogy középiskolába jártam érettségizős osztályba nappali tagozaton,és mikor betöltöttem a 20. életévemet nem kaptam családi pótlékot,de előtte minden hónapba utalták,sőt a gyakorlati fizetésemet is amikor szakiskolába tanultam.

a felsőoktatásban pedig úgy van ahogy az előttem szólók is leírták.

2012. jún. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első félévbe veszel fel plusz kreditér tantárgyakat így jobb átlagod lesz, kb.10000 Ft.

Bursa hungaricat érdemes megpályázni mert szinte mindenki megkapja: 60000 Ft

Szociális segély legkevesebb 5000 Ft.

Azért egyetemen is kapsz annyit mint a családi pótlék.

2012. jún. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bursa hungarika: 6000 Ft
2012. jún. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!