Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar szóbelin az irodalom...

Magyar szóbelin az irodalom rész hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

1) Amikor kihúzom a tételt pl. Petőfi, akkor még ott megmondják melyik verset kell majd elemezni, tehát gondolkozhatok rajta 30 percet vagy amikor már túl vagyok a gondolkozási időn és beszélnem kell a költőről?


2) A tanár választja ki, melyik verset kell elemezni vagy választhatok én?


2012. jún. 18. 00:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom neked mit mondott a tanár, de tudtommal irodalom szóbelin nem kell elemezned semmilyen verset... Eleve úgy kellett kidolgoznod a tételt, hogy belevetted a költő 1-2 versét is, amit a tételben kifejtesz, így nem ott kell kitalálnod az egészet, hanem volt időd otthon kidolgozni, letölteni, akármi...
2012. jún. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Viszont valaki azt mondta, hogy kapunk szöveggyűjteményt, tehát akkor ott is kitalálhatok pár dolgot a művekről.
2012. jún. 18. 00:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekünk eleve úgy adták ki a tételsort hogy pl "Petőfi forradalmi költészete, Egy gondolat bánt engemet című vers elemzése" szóval magában a tételcímben benne volt az elemzendő vers, így is írtuk meg a tételt.

Általában ilyenkor a költőről/íróról csak annyit kell mondani, ami életrajzilag ahhoz a korszakához köthető amikor a művét írta. Utána jöhet a műelemzés, belevehetsz saját gondolatokat is ez szerintem jó pont, mert látszik, hogy van önálló véleménykiejtésed.

Pl volt tételünk Ady szerelmi költészetéről, Kölcseynél általában a Himnusz kell..stb


Szóval nálunk korrektül kiadták a tételsort, és a tételcímek is egyeztek a vizsgán, órán megbeszéltük melyik tételbe mi kell, így nem érhetett minket meglepetés a szóbelin.

2012. jún. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen kaptok, ott is agyalhatsz rajta, de ott nem fogják neked mondani hogy mit elemezz - ha a tanár vmi konkrétat akart, azt elmondta órán.
2012. jún. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ahha, értem. Köszi!
2012. jún. 18. 01:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!