Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy gyorsabban...

Mit tegyek, hogy gyorsabban tudjak tanulni?

Figyelt kérdés
koleszos vagyok, fél4-től fél11ig szoktam tanulni, pisikajapia és fürdés szünettel, mégsem vagyok nem hogy kitünő, még jeles sem, és idegesít, hogy van aki egyeltalán nem tanul, vagy szimplán sokkal kevesebbet mint én, az kitünő tanuló.. mondták már felnőttek, hogy rossz a tanulási módszerem, de nem tudtam vele mihez kezdeni.. úgy szoktam tanulni hogy előbb megcsinálom az aznap kiadott házikat, majd jöhet a másnapra szükséges tanulnivaló, ha esetleg előbb végzek, akkor még tanulnivaló, és igen, oda szoktam figyelni órákon, nem beszélgetek, facebookozok, stb. mit tegyek, hogy kevesebb idő alatt eredményesebb legyen a tanulás?
2012. jún. 18. 16:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sok minden van ami segíthet, de mindez emberfüggő.

Idősek memóriáját például úgy javítják, hogy valamilyen szokatlan dolgot csináltatnak velük. Például ha Béla bácsi nem emlékezik arra, hogy bezárta-e az ajtót, amikor kilépett otthonról, ezentúl úgy kell ajtót zárnia hogy megpörgeti a kulcsot, vagy 2x megpördül a tengelye körül. Ezt ki lehetne próbálnod neked is. Mondjuk forgások nélkül... Pl.: megtanulsz egy fogalmat és hátradőlsz a székkel, vagy elképzeled magad a tengerpartra és a képzeletbeli homokba írod. Szóval valami aprósággal feldobod. EGY ÉRZELEMHEZ kötöd --> ettől ragad meg minden a buksiban!

Verstanulás: YOUTUBE a barátod! Minden gimiben tanultatható verset elmondott már egy színész. Nem is akárhogy. Tulajdonképpen csak zene helyett kell hallgatnod meg 2x elolvasnod. Vagy írsz magadnak hozzá egy dallamot. Esetleg ráerőlteted, egy már meglévőre.

Képletek: betűiből mondatot raksz össze. Mozaikszavakat gyártasz ( vékonybél részei: Patkó Éh CSípő nahát, PÉCS :) rímekbe faragod.

Aztán nézzünk egy órát. Nem elég figyelni!

El kell magaddal hitetned, hogy ez a kedvenc tantárgyad. Minden apróságnak, ami hozzá kapcsolódik érdekesnek kell lennie számodra. Mindig legyenek miértjeid, és mindig tedd fel őket órán. Ha ezek nincsenek, akkor úgyis annyira egyértelmű, hogy már nem kell tanulni. Minél mélyebben foglalkoztat a dolog, annál könnyebben megragad.


És végül egy Einsteini gondolat: ,,A játék a kutatás legjobb módja."


Sok sikert. Hidd el meg lesz az eredménye:)

2012. jún. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm, megfogadom őket :)
2012. jún. 18. 16:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy-egy tantárgyon belűl segíthet az is, ha először a szóbelit, majd csak azután az irásbelit csinálod meg.

Egy egyszerű példával élvén, tegyük fel, hogy fizikából épp a Newton törvényeit tanultátok.


1. először a szóbeli részét megtanulod.

2. a szóbeli után megoldod a feladatokat, ezzel gyakorlatilag akaratlanul is megismétled a már megtanult szóbelit.

3. könyvedben, interneten keress további feladatokat, ahol alkalmazhatod a megtanultakat, ezzel rutint szerezvén.

4. Végül kreálsz magadtól is hasonló feladatokat. Szükség esetén kérdéseket is alkothatsz, amelyet az előző válaszoló már nagyon helyesen, megemlített.

2012. júl. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!