Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes még megpróbálnom?...

Érdemes még megpróbálnom? Vagy hülyének néznének?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy két éve érettségiztem. Családi okokból akkor nem jelentkezhettem arra az egyetemre, ahova kiskorom óta akarok menni. Egy évet megcsináltam egy vidéki egyetem másmilyen szakán, de nagyon utáltam, ezért otthagytam. Idén javítóérettségit tettem, és jelentkeztem az eredetileg is kinézett egyetemre, viszont nem lesz meg a megfelelő pontom (emelt érettségit kellett volna tennem, nem javítót középszinten). Eléggé bele vagyok betegedve. Szerintetek mennyire ciki jövőre ismét beadni a jelentkezést oda? Ha lenne egy emeltem, simán bekerülnék. De nem nagyon gáz, ha csak harmadjára vesznek fel? Lehet mindenki körberöhögne. :S Vagy csináljam meg azt a szakot amit elkezdtem és otthagytam? (Ja, amúgy jó tanuló vagyok és szorgalmas)

20/L


2012. jún. 24. 13:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
De ki fogja tudni, hogy harmadjára vettek fel? Max. a szüleid, ha velük élsz. Más nem, így senki nem is fog körberöhögni. Szerintem ne add fel az álmaidat, pláne ne tanulj az utált szakodon csak azért, hogy legyen egy papírod. Azzal soha nem fogsz boldogulni. Jelentkezz bátran!
2012. jún. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Kit érdekel, hogy hányadik alkalomra vesznek fel? Oda akarsz járni? Igen. Akkor?

Egyébként ha az ciki, hogy harmadik alkalomra vesznek fel, akkor az milyen ciki, ha egy politikusunk 17 évig végezte az egyetemet?

2012. jún. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%

Ki röhögne ki? A felvételiztetők? Vagy a jelentkezési lapokat begyűjtő adminisztrátorok? Ugyan már, csak egy név vagy a sok közül.

Vagy az ismerősök? Mit számít az? Nem kell reklámozni, h újrapróbálod. Ha már bent leszel, nem röhögnek.


Jelentkezz nyugodtan!

2012. jún. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

A szomszédasszonyom lánya fogorvos szeretett volna lenni. Ötször próbálkozott mire felvették. Azóta sikeres fogorvosként dolgozik.

Szóval nyugodtan próbálkozz csak.

2012. jún. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
Miért lenne gáz? Látni fogják, hogy kitartó vagy, hiszen harmadjára fogod beadni a jelentkezést. Légy kitartó, bízzál magadban, és sose foglalkozz azzal, ha kiröhögnek, hiszen: "Ami nem öl meg, az erősít." De ez csak az én véleményem.
2012. jún. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

Senkit sem érdekel, hogy hányszor jelentkeztél. Te nekik csak egy kód vagy egy számsorral.

AMúgy színművészetire, zeneművészetire 5-6szor is felvételiznek, mire felveszik őket. Akkor szerinted?


Viszont én meggondolnám, hogy akarok-e még továbbtanulni, pláne egyetemen 3-4-5 éven keresztül egy nyamvadt diplomáért. Tedd fel magadnak a kérdéseket: biztosan találok majd ezzel munkát? Biztosan van hozzá annyi agyam, hogy időben befejezzem? Mikor szeretnék családot alapítani, illetve a tanulás akadályozhat-e ebben?


Múló hóbort miatt nehogy jelentkezz! HIdd el, én most ey olyan szakra járok, amiért régen sejde odavoltam, ma meg már átlátom, hogy SEMMI jövője nincs. Harmadik éve csinálom, ez idő alatt már karriert futhattam volna be, vagy vállalkozásom lehetne, jobb helyre költözhettem volna, talán már az esküvőn is túllennénk. Nehogy úgy járj, mint én.

2012. jún. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
Dehogyis, próbáld újra! Mindenképp azt válaszd, amelyiket igazán szeretnéd. Meg hát senki se fogja tudni, hogy harmadjára kerültél be.. Ha szóba jön, azt mondasz amit akarsz :P
2012. jún. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
55%

Váltsad valóra álmaidat!

Sok sikert hozzá!

2012. jún. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ennek a szaknak van jövője, a környezetvédelemmel foglalkoznék ha elvégzem. Ez minden vágyam úgy 6-7 éve. És szerintem van agyam is hozzá, hogy elvégezzem időben. Az aggaszt, hogy a szüleim (akik eddig se támogattak benne), a családom, a barátaim, ismerőseim mit gondolnának. És 3 évvel fiatalabbak lennének a csoporttársaim, ez is zavar picit. Mintha bukott lennék, vagy ilyesmi.
2012. jún. 24. 13:27
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
Jaj ne hidd, hogy mindenki egyből megy egyetemre :) Én egyből mentem érettségi után, most végeztem az első évet, így 19 éves vagyok, de a legtöbb csoporttársam 20on felül van, de sok 21-22-23 éves is van, szóval ezrét ne izgulj:)
2012. jún. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!