Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerdán lesz a szóbeli érettsé...

Szerdán lesz a szóbeli érettségim. Hogy zajlik?

Figyelt kérdés
Nagyon ideges vagyok, mert még csak az irodalom tételeket tanultam meg, de azt sem 100%-osan. A vizsgabizottságtól is félek. A tanárok ilyenkor kemények, szoktak szívatni vagy segítenek? Mennyit kell tudni ahhoz, hogy mondjuk legalább a hármas meglegyen? Hogy fogunk bemenni? Mennyi idő lesz a tétel kidolgozására és a felelésre? Lehet póttételt húzni? Egy nap szóbelizek minden tantárgyból? A magyar tanárom elég szigorú, az osztályból szinte mindenkit kettesre zárt le, szerintetek itt is fog szívatni? Meg tudom még tanulni a többi tételet is 2 nap alatt legalább hármasra? Bocsi a sok kérdésért, de már nagyon parázok. Köszi a válaszokat.

2012. jún. 24. 17:04
 1/6 A kérdező kommentje:
Lehet használni atlaszt meg szöveggyűjteményt? Fogják kérdezni a verseket?
2012. jún. 24. 17:06
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A tanárok rendesek szoktak lenni, nekik és érdekük hogy jól sikerüljön. Tétel kidolgozására legalább fél óra van, de általában több. Egyszerre 3-6 ember van bent, és ha valaki kiment helyette jön be más. Lehet póttételt húzni de akkor már csak a pontok felét kaphatod meg legjobb esetben is. Egy nap szóbelizel mindenből, egymás után de közbe kimehetsz ha akarsz.Mindenről legyen valami fogalmad ott adnak annyi segítséget hogy eszedbe jusson. (töri atlasz, valami irodalmi atlasz vagy mi az alapján el tudod helyezni az írókat, szöveggyűjtemény forrás)
2012. jún. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ünneplőbe menj, kb 5-6an fogtok egyszerre bent lenni mármint diákok, és kb 6-7-8 tanár lesz bent, de van aki kimegy közbe de 3-4 mindig bent van és a vizsgabiztos. Nem szoktak szivatni legalábbis nálunk nem volt. 2-3órát lesztek bent. Kb 20-30perced van kidolgozni a tételt ami bőven elég még ha tudod szóról szóra is a tételt, amíg az osztálytársad felel töriből addig te pl magyart dolgozod a harmadik gyerek pedig a választott tantárgyat stb. használhatsz szöveggyűjteményt, töriből kapsz forrást ami nagy segítség. Én nem nagyon tanultam csak átnéztem mindent és meglett. Egyedül nyelvből nem dolgozhatsz ki tételt hanem ott élesbe kihúzod és ülsz és mondod is. Verset pedig a tanárodnak "kellett" volna mondania hogy kérni fog e, de nem volt kötelező, mindenesetre Himnuszt, Szózatod tanult meg ha még nem tetted mert iszonyat ciki lesz ha nem tudod, mást pedig fölösleges szerintem ha 3asra mész. Töriből ne felejtsd el hogy atlaszt is lehet használni (évszámok hátul!!!) És tényleg normális ruhába menj, sokat számít hidd el, ne válaszold azt soha h "nem tudom" ez nem létezik inkább mondj baromságot max röhögnek egy jót, de abból ha jófej kihoz valamit a tanár, rávezet hogy mond ki a jó választ, de nem tudommal nem tud mit kezdeni. Sok sikert!
2012. jún. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. És még egy kérdés: nekünk kell vinni az atlaszt és a szgy-t vagy ott kapunk?
2012. jún. 24. 18:15
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
biztonság kedvéért vigyél, de nálunk volt annyi amennyien voltunk és azokat kaptuk, de inkább vigyél azért..
2012. jún. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2012. jún. 25. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!