Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hova kell (ha kell) vessző...

Hova kell (ha kell) vessző ebbe a mondatba: "Na de hát tudod hogy megy ez. "?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A köv. mondatban kéne segítség vesszőt illetőleg:

"Na de hát tudod hogy megy ez."


Köszi előre is!



2012. jún. 25. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
A de és a hogy elé.
2012. jún. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Biztos vagy benne?

A 'Na' után én is gondoltam (hogy lehet), de a 'hogy' ebben a mondatban trükkös szerintem. ('Na, de tudod, hogy hogy megy ez.' Így tuti, hogy kell, de az első az kicsit más.)

2012. jún. 25. 11:24
 3/9 anonim ***** válasza:

A na után szerintem is biztos, viszont a hogy tényleg érdekes :D

ha megnézzük más szavakkal, akkor egyértelműbbnek tűnik:

Tudod, hogy miért megyünk.

Tudod miért megyünk.

Szerintem a hogy elé nem kell vessző, csak a na után.

Jó kérdés! :D

2012. jún. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Na, de hát tudod, hogy megy ez.
2012. jún. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Elöször is köszönöm az eddigi reagálásokat!

Van valaki aki meg tudná mondani (azt is), hogy a 'hogy' elé ebben az esetben miért kell vagy nem kell vessző? (Mert csak annak fogok hinni:) )

Köszi!

2012. jún. 25. 12:33
 6/9 anonim ***** válasza:

A 11:33-as vagyok.

Attól függ mit akarsz mondani. Hogyha annak a szinonímáját akarod mondani, hogy: "Tisztában vagy vele, hogy gond nélkül fog sikerülni." Akkor kell a vessző -> Na, dehát tudod, hogy megy ez.


Viszont ha azt akarod mondani, hogy: "Tisztában vagy vele, hogy hogyan működik." -> ebből elhagyható a "hogy" kötőszó, akkor nem kell vessző. -> "Na, dehát tudod, hogy hogy megy ez." = "Na, dehát tudod hogy megy ez."


Remélem tudtam segíteni, viszont felelősséget nem tudok vállalni az általam leírtakért, nem vagyok nyelvész. :D

2012. jún. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Helló 11:33-as :)

A másodikat akarom kifejezni ("Na, de tudod hogyan megy ez."), csak van bennek egy kis kétely, és gondoltam beírom ide hátha van itt valami tanár vagy aki esetleg biztosan tudja. Egyébként szerintem sem kell.

2012. jún. 25. 12:52
 8/9 anonim ***** válasza:

Higgyétek már el, hogy kell :)


Vagy ahogy gondoljátok, nekem mindegy.

2012. jún. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Elhittem. Köszi!
2012. jún. 25. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!