Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Körülbelül 100 plusz pontot...

Körülbelül 100 plusz pontot nehéz össze hozni, ha jövőre szeretnék jelentkezni egyetemre? Nyelvvizsgám és emeltem nincs, így ezekre gondoltam.

Figyelt kérdés
2012. jún. 25. 22:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha csinálsz két min 30%-os emeltet a felvételi tárgyakból akkor megvan a 100 +pont (emeltenként 50). Nyelvvizsgákért max. 40-et kaphatsz.
2012. jún. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi.
2012. jún. 25. 23:05
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
De csak abból a tárgyból számít az emelt, ami kell az adott szakhoz, tehát ha földrajz szakra mész, akkor az ének emelt nem jó (ezt csak példaként írtam)
2012. jún. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze ezt tudtam. De köszönőm mert minden info jól jön, mert nem idén érettségiztem.
2012. jún. 25. 23:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is kettő emelt szintű érettségit javaslom, mert az pont 100 pont. Döntsd el, hogy merre szeretnél tovább tanulni, és annak megfelelően válassz két tantárgyat. A megfelelő tantárgyak, amelyeket figyelembe veszik, fenn vannak az egyetemek honlapján.sok sikert:)
2012. jún. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
nem 60%ot kell elérni? de lehet én vagyok a hülye :D
2012. jún. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

felvi.hu:


A felsőoktatási intézmények az emelt szinten teljesített legalább 30%-os eredményű érettségi vizsgáért többletpontot adnak, amennyiben a jelentkező érettségi pontjait az emelt szinten teljesített vizsgaeredmény alapján számítják. Az adott alapképzési szakon, egységes, osztatlan képzésen és felsőfokú szakképzésen vizsgatárgyanként 50 többletpont, így legfeljebb 100 többletpont vehető figyelembe ezen a jogcímen.

2012. jún. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 60% csak nyelvi emelt érettséginél van és ha azt elérni, akkor van meg középfokú nyelvvizsga.
2012. jún. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!