Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételi pontszámítás felsőok...

Felvételi pontszámítás felsőoktatásba való jelentkezésnél. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Olyan problémám van,hogy a felvi.hu-n található pontszámító kalkulátort használtam és a kiszámítási módszer nem megfelelő a számomra.Minden adatot kitöltöttem egyébként.Német nyelvből tettem egy emelt szintű érettségit és a középfokú nyelvvizsga is meg lett vele,angol nyelvből pedig egy középszintű érettségivel rendelkezem és egy felsőfokú nyelvvizsgám van belőle.Jelentkezési helynek a BGF-KKK-n a nemzetközi gazdálkodást(ANA) adtam meg,382 pontot kaptam.Beszámításra került a történelem mellett a német.Ez itt a probléma.Hiszen a német érettségim 62% lett,így ez 62 pontot jelent ugye,miközben az angol érettségim 93% lett,így az több pontot jelentene.Szóval nem lenne értelmesebb azt beszámítani?

2012. jún. 26. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, ugyanis a pontszámító tudja, amit te nem. Hogy ha a német emeltet számítja be akkor 62 pont + 50 az emelt szintjéért. Ha az angolt, akkor 93 pont és nem kapsz +pontot a német emelt szintért. Azaz a némettel nem 62 pontot kapsz, hanem 112-t.
2012. jún. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ha az angolt számítja be,ami 93 pont,akkor még a nyelvvizsgát be kéne számítsa a rendszer,nem?Így akkor a 112-es német helyett az angol lenne 93+a nyelvvizsgás pont,ami legalább 28 pont lenne,a középfokú miatt.Nem?
2012. jún. 27. 10:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Hidd el hogy a felvi úgy hozza ki hogy neked a legjobb legyen! Abban nem gondoltál, hogy a nyevvizsgáért minden esetben jár pont, szóval angollal 28+93=121, némettel 28+50+62=140 pontot kapsz.
2012. jún. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Időközben megvilágosodtam,köszi.
2012. jún. 28. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!