Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogosult vagyok még az ingyene...

Jogosult vagyok még az ingyenes okj-s képzésre?

Figyelt kérdés
Betöltöttem a 23-at, de vannak még iskolák ahol ez nem számit, a kérdésem inkább az lenne, hogy volt egy okj képzésem, ami két éves volt, szakvizsgázni viszont nem mehettem a nyelvvizsga hiánya miatt, most akkor számit az okj-nak vagy nem, mert ha nem akkor mehetek ingyenesnek, ha igen akkor csak fizetősre...
2012. jún. 26. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy jogosult. Már egyszer kihasználtad a törvény szerint az OKJ vizsgára felkészülést. Nem a vizsga számít első alkalomnak, hanem az arra való felkészülés lehetőségének támogtása.
2012. jún. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ohh, ezt sajnálattal hallom :/
2012. jún. 26. 23:22
 3/5 anonim ***** válasza:
A másik probléma, hogy 23 éves vagy, és ez a lehetőség csupán 22 éves korig él. Én decemberben töltöm a 22-t, és az utolsó félévem emiatt elvileg fizetős lenne(csak a suli jófej, és azt mondta, hogy ha legalább 4-es lesz az átlagom, akkor nem kell kifizetnem).
2012. jún. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Harmadik, melyik suliba jársz?
2012. jún. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

2.-nak

ezt találtam az oldalukon:

Mikor ingyenes az OKJ-s képzés? Rendelkezel-e már OKJ-s bizonyítvánnyal? Ugyanis az állam csak az első OKJ-s szakma megszerzését támogatja, még akkor is, ha az első szakmád 1 éves képzés volt. Ha van már OKJ-s bizonyítványod, de azt nem államilag támogatott módon szerezted, hanem fizettél érte, akkor még egyet csinálhatsz ingyen.

Ha még nincsen OKJ-s bizonyítványod, akkor esti- és levelező képzésen már biztosan ingyen szerezhetsz szakmát, kortól függetlenül. Ebben az esetben ingyen szerezhetsz meg vagy egy egyéves, vagy egy kétéves szakmát.


szóval elvileg kortól független az esti- s levelező képzés

2012. júl. 2. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!