Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan kellene tudnunk, vagy...

Honnan kellene tudnunk, vagy milyen füzeteket vegyünk középsuliba?

Figyelt kérdés
Ma voltunk beiratkozni a középiskolába, lehetett venni füzetcsomagot 5000 Ft-ért, de valamiért nem találtuk megfelelőnek, hogy megvegyük. Viszont nem tudjuk, hogy nagy kell-e, milyen órára milyen füzet (azt nagyjából be lehet lőni), meg mennyi, spirál, vagy jó a normális is. Vagy mindegy a tanároknak, hogy milyen, csak írjunk valamibe? Honnan kellene erről információt szerezni? Vagy ez mindenhol ugyan úgy van? Ti honnan tudtátok meg? Oké, még kora van, de nem szeretnénk akkor kapkodni. 15/L

2012. jún. 28. 13:54
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem, hogy én személy szerint utálok spirálfüzetbe írni, mert ha úgy jön ki, akkor zavarja a kezem a spirál, vagy minek nevezik. Remélem értitek... Azért csak nem szabják meg, hogy az a kötelező. Na, meg hogy első napra már füzetekkel felszerelve menjek, vagy elég, ha az után vesszük meg őket, miután megmondták a tanárok? Ti hogyan oldalátok meg?
2012. jún. 28. 13:56
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Abba írsz, amibe neked tetszik. Van néhány tanár, aki annyit ki szokott kötni, hogy pl fizikán legyen kockás, de ennyi.
2012. jún. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindegy volt mibe csak írjuk le. Első nap vigyél egy fűzetett és majd a többit megveszed utána.

Én nálam így volt.

magyar, nyelvtan,töri,földrajz,info=vonalas

kémia,biológia=sima

matek=kockás

2012. jún. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

En 4 evet lehuztam ugy ,hogy minden nap 2db fuzetet vittem.

Egy negyzetracsos

Egy vonalas


Mindig kinyitottam valahol azt kesz. Nem volt kulon magyar, angol,nemet fuzetem ...egybe is jo volt nekem:P


Nem volt gond.

2012. jún. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
14:10-es annyira jó tanuló lehettél, és biztos egy élmény lehetett így felkészülni egy témazáróra!
2012. jún. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell így hisztizni pár füzet miatt.Olyat veszel amilyet akarsz,ez nem általános iskola,hogy megmondják milyen kell.Én évvége felé már csak 1-2 lapot meg 1 tollat vittem,mégse szóltak érte.És igen,gimibe járok és jó átlagom van.

Szerintem ne vegyél sok füzetet,majd veszel évközben ha betelt.Kicsi füzetbe meg már az alsósokon kívül senki nem ír,mi 5.től kezdve

nagyba írunk.Első nap még nem kell füzet,max egy notesz.

Nem hiszem el hogy valaki nyár elején ezen gondolkodik,élvezd ki a nyarat inkább:D

2012. jún. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 HorJencs ***** válasza:
80%

Szerintem még érdemes arra is gondolni, hogy 12-ben, az érettségire való készülés alatt nem kismillió füzetet kelljen előbányászni...

Nekem végig A/4-es füzeteim voltak, így 12. osztály végére tantárgyanként jól átlátható rendszerem volt.

Nem muszáj a spirál füzet, nekem sem az volt, én sem szerettem a spirált, amikor nyomta a kezemet írás közben, és mindenhova beakadt...

De ha javasolhatom, ne kis alakú füzeteket szerezz be, hamar meg tudnak telni. Volt osztálytársam, aki az A/5-ös füzeteket használta, végül is, neki jó volt, de egy rakás füzete lett érettségi előttre, és felét elkeverte...

2012. jún. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt füzetcsomag, mi 9.-ben megvettük, volt hozzá egy papír, hogy melyik tantárgyhoz milyen füzet kell. Aztán első órákon a tanárok elmondták, hogy milyen füzetbe írjunk, volt néhány ami nem egyezett a csomagban leírtakkal, de hát ez van.

Szerintem egyenlőre ne vegyél füzeteket, első nap elég, ha van nálad notesz/papír és toll. Tanulni úgy sem fogtok még, csak elmondanak néhány információt, amit majd le tudsz jegyzetelni.


Egyébként nálunk van olyan tanár, akinek mániája, hogy A4-es, vonalas spirál füzetbe írjunk az óráján (magyar). Nekem mondjuk evidens, hogy ilyenbe írok, hiszen egy A5-ös füzet szerintem 2 hét alatt betelne, annyit írunk. :D

Viszont sok tanár csak azt mondta el, hogy szerinte melyik füzet a legideálisabb az órájára, én ezeket nagyjából betartom.

Az osztálytársaimat annyira nem érdekli ez, hogy az hihetetlen, van olyan osztálytársam, aki egy tárgyon belül minden órán más füzetbe ír, más meg csak 2 füzetet hoz suliba. Aztán doga előtt nyavalyognak, hogy nincs meg nekik az anyag, és jönnek nyalizni, hogy szkenneljem már be nekik, dolgozzam már ki, hagy fénymásolják már le stb. Pedig 100x megmondtam nekik, hogy írjanak rendszeresen, mert nem fogok úgy ugrálni, ahogy ők kívánják. Párszor pofára is estek emiatt és utána ők haragudtak a tanárra, hogy 1-est írtak. De nem érdekel, nem fognak kihasználni.



Szóval szerintem legyen minden tantárgyból külön füzeted. Egyébként nálunk, aki megmondta, hogy milyen füzetbe írjunk nála, az se szokta nézni, csak legyen meg, amit írunk és kész. Tehát szerintem nem baj, ha nem spirálba írsz, eleinte engem is zavart, de hozzászoktam egész jól. Én úgy csinálom, hogy amiből nagyon sokat szoktunk írni, oda spirált viszek, amin kevessebbet írunk oda csak A4-es nem spirált viszek. :)


Szerintem legyen minden tantárgyhoz külön füzeted, nem olyan nehezek a füzetek, hogy ne lehessen őket elvinni nap, mint nap. Témazárók, év végi dolgozatok, érettségi előtt pedig jó lesz, ha minden tárgyból rendszerezett, olvasható füzeteid vannak.

17L

2012. jún. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

14:43

Iden erettsegiztem 452 pontom lett


Rafogsz te is jonni nem egyformak az emberek, az ertelmesebbek tisztan latjak a kituzott celt es ,hogy azt milyen aron tudjak elerni.

Volt osztalytarsam aki a dolgozatok 50%-arol inkabb hazament , neki 482 pontja lett(neki sem volt kovetheto fuzete semmibol, soha nem volt kituno)


Ha egy normalis eros gimnaziumba fogsz kerulni valaha biztos talalkozol majd ilyen emberekkel te is.

2012. jún. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

matek, fizika, info - kockás

töri, magyar, föci, kémia - vonalas

biológia, egyéb tárgyak - sima

ének/zene - hangjegy + vonalas

de szerintem úgy számolj, hogy milyen tárgyaitok lesznek, és úgy írd le egy papírra mi kell hozzá, és összesítsd és tadáá kész a lista. :)

2012. júl. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!