Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez leronthatja pontszámításnál...

Ez leronthatja pontszámításnál az érettségi vizsgák átlagát, vagy lehetséges, hogy nem veszik figyelembe?

Figyelt kérdés

A gondom a következő:

Ősszel tettem egy előrehozott emelt szintű érettségit latinból, annak reményében, hogy ha 5-ösre írom meg, akkor lesz egy középfokú nyelvvizsgám. Azonban nem sikerült elérnem a 60%-ot, ezért, hogy az érettségi vizsgák átlagát ez az eredmény ne húzza le, a többi érettségivel együtt leérettségiztem középszinten németből is, ami sikerült is 80%-osra. Vagyis az volt a szándékom ezzel, hogy a latin helyett a németet vegyék figyelembe pontszámításnál, mivel ezutóbbi jobban sikerült. A latint ezért törzslapkivonatként (tanúsítványként) kértem volna, de amikor kikaptam az érettségi bizonyítványt, láttam, hogy a vizsgaeredmények között ott szerepel a német és a latin is. Most azon vacilálok, hogy átlagszámításnál a többi vizsga mellett (ebben az esetben) annak az idegen nyelvnek az eredményét nézik, amelyik jobban sikerült, vagy mind a kettőt? Mert ugye mivel bizonyítványba írták bele, azt pedig el kellett küldeni a központba.

Válaszotokat köszönöm előre is.


2012. jún. 28. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg hogy a felvi kalkulátora mit dob ki. De a latinnal jobban járnál, mivel a 30% fölötti emeltért jár 50 +pont, ami biztos jobb mint a 80%-os német. Egyébként is úgy fognak számolni hogy a számodra legkedvezőbb pontszám (azaz a legtöbb) legyen.
2012. jún. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


A jelentkező érettségi bizonyítványában szereplő eredmények közül a négy kötelező és egy szabadon választott érettségi vizsgatárgy százalékos eredményeinek átlagát egész számra kell kerekíteni.

Az öt tárgy százalékos eredményét átlagolják, majd amennyiben szükséges, kerekítik. Ez alapján összesen legfeljebb 100 pont számítható.



A négy kötelező érettségi vizsgatárgyon túl akkor is csak egy - a jelentkező számára leginkább kedvező - választható érettségi tárgyat vesznek figyelembe, ha esetleg több választható érettségi tárgy is szerepel a bizonyítványban.

2012. jún. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

15:17


Csak akkor kapja meg érte a többletpontot, ha a latinnal tanul tovább.

2012. jún. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy elfelejtettem megírni, hogy nem latinnal szándékozom továbbtanulni. Az orvosit jelöltem meg, tehát a latinért nem kapnék pluszpontot, csak nyelvvizsga miatt csináltam meg, de csak 55% lett.
2012. jún. 28. 15:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy idézték.

Csak 5 tárgyat néznek, és a jobbat nézik. Tök mindegy, hogy tanúsítványon vagy a bizonyítványban van, az nem számít.

Jelen esetben a németet fogják nézni (amennyiben persze a nyelvi érettségit másból csináltad).

2012. jún. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ahaa, most már minden világos. Akkor nincs semmi gond.:)

Köszi a válaszokat!:)

2012. jún. 30. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!