Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Átléphetek-e adott egyetemen...

Átléphetek-e adott egyetemen belül másik karra?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem. A felvételi jelentkezéskor gyorsan döntöttem. Azóta változtak az elképzeléseim. Lehetőségem van-e azonos egyetemen belül másik karon kezdeni a tanulmányaimat amennyiben felvesznek? (pszichológiáról jogra)

2012. jún. 28. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. Újra kell felvételizni
2012. jún. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 HorJencs ***** válasza:

Vannak egyes szakok, ahol pár szemeszter megfeleltethető, és nem kell újból kezdened az egészet először!

Én is így jártam, én az egyetem Tanulmányi Osztályától kérdeztem meg e-mailben, hogy van-e rá lehetőség, hogy átmenjek egyik szakról a másikra. Ez ápolás-betegellátás alapszakon belüli váltás lenne, és befejezett 2 szemeszter (1 év) és 30 kreditpont után lehetséges lesz. És így is 8 félév lesz a tanulás ideje, nem "veszítek évet".

Szerintem kérdezzél rá Te is a TO-n!

2012. jún. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 HorJencs ***** válasza:

Bocs, félreértettem kérdésedet... :-)

Úgy tudom, csak azon a szakon kezdhetsz, amire felvettek! Csak a későbbiekben lesz rá lehetőség, hogy szakot válts! Ez tuti, erre is rákérdeztem a Tanulmányi Osztályon, és a felvi.hu oldalán is ez van írva!

2012. jún. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De ilyen mértékű szakváltás akkor sem lehetséges
2012. jún. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 HorJencs ***** válasza:

Bocs, ma szétszórt vagyok... :-)

Ha a jelentkezési lapodon az általad említett mindkét szakot megjelölted, de a pszichológia előrébb van, és "félsz", hogy oda vennének fel, nem a jogra - ami az áhított szak lenne -, akkor július 10-ig még átvariálhatod a jelentkezésed sorrendjét! De csak egy alkalommal!

Ha pedig nem jelölted meg a jogot, javasolnám, hogy azt a szakot jelöld meg (ha jól értettem, ezt is tetted!), illetve tedd át első helyre, amelyik a jogi karral azonos egyetemen van! Így nagyobb eséllyel mehetsz át a későbbiekben jogot hallgatni!

Úgy tudom, csak abban az esetben mehetsz át, ha a jogon "üresedés" lesz, de ezzel általában nem szokott gond lenni.

Na, azt hiszem most már felfogtam, mit is kérdeztél, és azt hiszem, az összes gondolatomat összeszedtem... :-)

2012. jún. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 HorJencs ***** válasza:

3/5!

Igen, nekem is az a gyanúm, hogy újra kellene felvételiznie a kérdezőnek, de egy próbát mindenképpen megér majd! Egyébként szinte biztos vagyok benne, hogy még 1 szemeszter sem lesz a két említett szakon megfeleltethető! Sajnos...

2012. jún. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!