Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A felsőoktatási jelentkezésekh...

A felsőoktatási jelentkezésekhez csatolt érettségi, bizonyítvány fénymásolatok eredetiségét ellenőrzik?

Figyelt kérdés
Nem egy olyan esetről hallottam/olvastam, hogy valaki úgy került be főiskolára, egyetemre, hogy hamis volt az érettségije. Az egyik ismerősöm az év végi bizonyítványát hamisította meg, ennek a fénymásolatát adja be. Ez tényleg ennyire "egyszerű"? Ezért megéri évekig gürizni középiskolában ...

2012. júl. 2. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Az érettségi eredmények központilag tárolva vannak. Az Educatio (a cég, ami lebonyolítja a felvételit) lekéri az adatokat, és elég vicces, ha nem egyeznek az általad beküldöttel. Tehát nem, ez nem ilyen egyszerű napjainkban. :)
2012. júl. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
ezek mind csak kamu sztorik. az iskola beiratkozáskor kéri az eredetit is. ott megvizsgálják. legkésőbb akkor tuti kiderül.
2012. júl. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam! Csak mert én is azt tapasztaltam az érettségi és a felvételi eljárás során, hogy hatalmas a kavarodás és sz*rnak bele mindenbe az ott dolgozók ... tisztelet a kivételnek, bár én ilyennel nem találkoztam. :D
2012. júl. 2. 18:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Legkésőbb beiratkozás után kiderül. Legalábbis biztos megnézik az iratokat. Legalábbis nálam biztos belenéztek, mert sikerült is elszórniuk az érettségihez csatolt oklevelemet.
2012. júl. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
beiratkozáskor be kell mutatni az eredeti dokumentumokat
2012. júl. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. Az, akit én ismerek, úgy machinálta meg a bizijét, hogy "elhagyta", a suliban kapott újat és az elhagyottat kitöltötte magának, jobb jegyekkel, még pecsétet is szerzett rá ... gondolom ő nem fog lebukni, ha nem kérik le a középsulitól is az eredményeket, de ezek szerint az "érettségi nélküli főiskolások, egyetemisták" tényleg csak urban legends kategóriások.
2012. júl. 3. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!