Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akkor hogy is van ez a passzív...

Akkor hogy is van ez a passzív féléves dolog?

Figyelt kérdés
Ha jól értelmeztem, be kell íratkoznom, majd egy papírt leadni, hogy passziválják a félévet. Ha költségtérítéses vagyok, ki kell fizetni a költ.tér. összegét? Maga a passziválás sokba kerül? Dolgozhatok mellette? És igaz az, hogy elveszik a diákomat és fizetni kell a TB-t? Előre is köszi a válaszokat!

2012. júl. 2. 18:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem voltam még passzív féléves, de legjobb tudomásom szerint nem kell ktg.térítéses képzés alatt fizetni a díjat, illetve magáért a passziválásért sem kell fizetni (legalábbis én így tudom). De ha mégis kell, akkor "elenyésző" összeg (olyan 1500-2000 Ft).

Dolgozni pedig lehet mellette, viszont a diákod csak addig érvényes, amíg a rajta lévő matrica. Vagyis, ha szeptemberben passziválod magad, akkor a korábbi matricád október 31ig érvényes ugyan, de utána - a passzív félévek alatt - nem kapsz új matricát.

Ez azt jelenti, hogy pl. passzív féléves hallgatóként tudsz dolgozni diákmunka-szövetkezetnél, de diákbérletet nem tudsz venni...

2012. júl. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!