Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz, hogy valaki...

Mi kell ahhoz, hogy valaki híres befutott színész legyen Amerikában?

Figyelt kérdés

(Először is csak kíváncsiságból kérdezem) Tehát úgy értem,hogy gimi után kell kimenni? Ott milyen iskolát kell végezni? És hol kell jelentkezni?


Híresen azt értem,hogy pl.; Robert Pattinson Tom Hanks Stb.


bunkó válaszolók kíméljenek


2012. júl. 3. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmas szerencse!

És persze hatalmas tehetség, a jó külső nem elég, lásd: Dobó Kata, aki szép volt, híres producer volt a társa, mégsem futott be, sőt alig kapott szerepet, mert -szerintem- nem igazán tehetséges.

Van tehetsége persze, de nem átütő, sem a tehetsége, sem az egyénisége.

Ő itthon sztár, ott csak 12 egy tucat nő.

Kell ismerős, mert anélkül nem megy, és persze tökéletes nyelvtudás.

De főleg TEHETSÉG, hogy tudj valamit, amit más nem tud, hogy egyéni legyél.

Rengeteg szép, csinos, helyes nő és férfi akar sztár lenni, mégsem lesz, mert nincs benne semmi plusz.

Persze, van olyan, akiben szintén nincs semmi plusz, mégis sztár, de ő valakinek a valakije, lánya, fia, szeretője, stb...

2012. júl. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

Kb nincs sok esélyed. Rengeteg amerikai színész van, akik szintén híresek és befutottak akarnak lenni, azok közül jó ha a töredéke meg tud abból élni, és annak is csak a töredéke fut be. Ha befut...

Aki híres, azoknak ált. kapcsolataik vannak, továbbá csomó ilyen híres színész életrajzában olvasni, hogy kb. 2 éves kora óta színészkedik, fellépéseken van stb. Magyarországról pláne nehéz. Esély mindig van rá, csak olyan 0,00001%-kal számolj....

2012. júl. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

Iskolákkal kapcsolatban érdemes olvasgatni sztárok életrajzát, akár pl. az IMDB.com-on. A legtöbben valamilyen színi-, művészeti iskolába jártak, vagy drámatagozatos suliba. Utána évekig reklámokban szerepeltek, vagy statisztálkodtak, noname szerepeket vállaltak. Aztán ha jó az ügynöke vagy valaki felfigyel rá, kap egy mellékszerepet, amibe pont az a karakter kell, és ott bizonyíthat. Ha sikerül előhoznia a tehetségét, akkor talán(!) egyenesben van, de akkor kezdődik csak az igazi meló és bizonyítási kényszer, rengeteg meghallgatás, stb. És az akarat még itt is kevés, nagyon könnyű eltűnni a süllyesztőben, ha nem tudsz valami újat mutatni. (Ld. pl. Mark Hamill vagy Carrie Fisher.)


Ha nem tudsz nagyon jól angolul, akkor kb. olyan karrierre lehet esélyed, mint nálunk Fekete Pákónak.


(Dobó Katáról ne is beszéljünk. Egyszer láttam valami B-kategóriás akció-szerű amerikai filmben, de egy vicc volt, amit csinált.)

2012. júl. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Robert Pattinson modellként kezdte, nem színészként, és Tom Hanks wikipedia oldala is tele van mázlis találkozásokkal, szerencsével, és persze korai színész képzéssel.
2012. júl. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem tegyél le erről és keress egy olyan szakmát, amiből meg is tudsz majd élni! és ezt nem rossz indulatból mondom!
2012. júl. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tehetség, szerencse és elszántság.

(Na meg nem árt, ha nincsenek erkölcseid és bárkivel lefekszel...)

2012. júl. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Nem akarlak elkeseriteni,de innen Magyarorszagrol ez lehetetlen (termeszetesen hazai palyan meg lehetsz befuto). Ahogyan elottem mar valaki nagyon jol leirta,az USA-ban mar igy is rengeteg szinesz van,es persze mindenki bizonyitani akar. Ha jobban megnezed,az osszes hollywood-i szinesz angol anyanyelvu, meg merem kockaztatni hogy kb. 90%-uk az USA,Kanada,Egyesul Kiralysag harmasbol szarmazik.Az a 10% ami meg megmaradt,azok pedig vagy valamilyen spanyol ajku, Del-Amerikai szineszek alkotjak, akik a spanyol nyelvtudas miatt kaptak vmilyen mellekszerepet egy filmben (Antonio Banderas is igy kezdte),plusz esetleg meg olyan europai szineszek (fokent olaszok es franciak),akikbe kis koruk ota hatalmas penz volt fektetve,illetve akiket mar tinedzserkent kikulted az USA-ba tanulni.


Szoval osszefoglalva,Magyarorszagrol semmi eselyed sincs Hollywood-ban kikotni. Max kaszkadorkent,vagy statisztakent,de azt talalnak kint is konnyeden.


Az pedig,hogy ki hogy lett szinesz...Sok kulonbozo stilusu szinesz eletpalyajat atolvastam mar,es 3 osvenyt lattam eddig.:


1. (leggyakoribb): Beleszuletsz egy viszonylag gazdag,ertelmisegi csaladba,ahol mar kiskorod ota zongorazni es enekelni tanitanak,majd elkuldenek egy drama tagozatos iskolaba. Innentol kezdve jonnek a szinhazi fellepesek,reklamfilmek,ha szerencses az illeto mar gyerekkent is kaphat filmes szerepet.


2. (kevesbe gyakori,bar nem ritka): Kituno sportolo,vagy,modell vagy.Ilyenkor mar bebizonyitottad hogy tehetseges vagy valamiben es van akaraterod is.Ekkor jonnek a harcmuveszek,testepitok,gyurt fulu MMA-sok,akik bekerulnek bunyos akciofilmekbe,majd ha van bennuk tovabbi potencial,akkor kaphatnak mas jellegu filmekben is szerepet (Gina Carano, es hat az oreg Scwarzi).Moddelkent leginkabb lanykent tudsz bekerulni,amit gondolom nem kell magyaraznom... csinos vagy,van hirneved es ismerettseged,megnezik hogy tudsz e szineszkedni es kesz.


3.: (a legritkabb,100 szineszbol max 2-vel tortenik ez meg) Nos,ezek azok a varosi legendak,miszerint egy rendezo beter egy californiai barba meginni egy hideg scotch-ot,es meglatja a pultosban a potencialt. Ilyen volt pl. Harrison Ford is. Igaz,o valamilyen szinten probalkozott a szineszettel,de nem jottek ossze neki es acskent dolgozott. George Lucas figyelt fel ra,es adott neki lehetoseget Han Solo-t alakitani. A tobbi mar tortenelem... :) Hozzateszem ahogyan megfigyeltem,ez fokent regen volt jellemzo, (50-es,60-as,70-es evek) mostanra ez szerintem mar teljesen lehetetlen.


Szoval osszefoglalva ennyi,es szamomra az a legszomorubb,hogy hiaba vagy tehetseges es hiaba lenne hozza hatalmas akaratod,nem megy mert "rossz"helyre szulettel... :( Sajnos ilyen az elet.

2020. dec. 4. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!