Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy számolják a súlyozott...

Hogy számolják a súlyozott tanulmányi átlagot msc-hez?

Figyelt kérdés
két további alkérdés tekintetében: egyrészt, a felvételin hozott pontként számít be, max 25 pontként. másrészt találtam hozzá egy képletet, de nem tudom, hogy azt félévenként kell kiszámítani, vagy az összes 6 félévre, illetve ezekből aztán hogy jön össze a pontszám a max 25-ön belül?

2012. júl. 6. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

Nyilván ha msc-s felvételihez kell, akkor az egész 6 féléves tanulmányodat nézik. Én akárhány msc-s felvételi követelményt láttam, mind úgy volt írva, hogy "akármi*valamennyi + akármi*valamennyi" Ilyet nem találtál? Egyébként ha egy picit gondolkozol, akkor rájöhetsz, hogy a súlyozott átlag nem lehet nagyobb, mint 5, tehát ha a súlyozott átlagért max 25 pontot lehet szerezni, akkor nyilván megszorozzák öttel az átlagodat, és úgy kapsz valamennyi pontot...Bölcsész vagy, ugye?

2012. júl. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha lehetne 30, akkor nem 25 lenne a maximum:D egyébként meg ezt így senki nem tudja megmondani, mert sok ésszel elfelejtetted leírni, hogy melyik egyetem melyik szak, amiről beszélsz, mivel ez egyetemenként eltér. Tessék, itt van kettő, bár nyilván nem ezekre jelentkezel, de talán észreveszed, hogy miért is nem lehet válaszolni a kérdésedre találgatás nélkül.

"Általános információk:

Oklevél eredményének 6-szoros szorzata: max. 30 pont

Ismeretfelmérés: max. 30 pont - írásbeli

Motivációs beszélgetés: max: 30 pont

Többletpontok: max. 10"

"A felvételi eljárás 100 pontos rendszerű, amelynek keretében


max. 45 pont az előtanulmányok alapján számítható, ún. hozott pontok, (súlyozott tanulmányi átlag) * 9

max. 45 pont érhető el a felvételi vizsgán, és végül további

max. 10 pont (többletpont) kapható korábbi szakmai teljesítmény vagy egyéb méltányolható vagy méltányolandó körülmény figyelembe vételével."

2012. júl. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
mért, ha vmi lehetne 33 pont is, akkor miért csak 10 pont max?
2012. júl. 7. 23:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért, hogy ne kerüljön túl nagy előnybe az, aki mondjuk szociálisan hátrányos helyzetű, vagy aki nagyon sok tudományos munkát végzett. Úgy ítéli meg az egyetem, hogy 10%-ot számíthat bele maximum a felvételibe a pluszpont, akkor is, ha valaki minden évben tdk-t nyer, és havonta ad ki publikációt...Nagyon nem látod át ezeket szerintem, pedig teljesen logikusak.
2012. júl. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

mért, ha vmi lehetne 33 pont is, akkor miért csak 10 pont max?


ennek a lényege az volt, hogy ahogy ott sem számít bele 10 pontnál több, úgy előfordulhat a súlyozott tanulmányi átlagnál is az alapján, ahogy te irtad a képletet.

ha lehet, a továbbiakban már ne válaszolj erre a kérdésre, mert ezek nagyon karcsú válaszok. Ha lehetne képet feltölteni, sztem azt is megtennéd, hogy lássák, ki ez a nagyon okos, éleslátású gyerek:)

2012. júl. 8. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!