Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi és milyen tanszerek...

Mennyi és milyen tanszerek kellenek egy 9. osztályosnak?

Figyelt kérdés
És a kötelező cuccokon kívül még mit vegyek?:) Nagyon szeretek sulira vásárolni, és már most elakarom gondolni hogy mi kell, és nem akkor rávágni és a végén rosszat megvenni. :)

2012. júl. 8. 10:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
én most jártam ki a 9. et és semmi különös nem kell hacsak nem valami rajz vagy valami hasonló szakra mész mert még rajz óra sincs se technika meg ilyesmik ugyhhogy a könyveket majd ott adják ..gondolom..meg néhány toll mert még ceruza se nagyon kell meg füzetek ennyi..
2012. júl. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia kb. ugyanazok a cuccok kellenek mint 8.ba. Füzetek, tollak ceruzák, radír, körző, vonalzó...

Az hogy mennyi és milyen füzetet kell venned az attól függ hogy milyen suliba mész (szakközép/ gimi...)

Mondjuk ha többet veszel mint amennyi kell nem gond, mert biztos fel tudod majd használni, ha másnem jövőre. Én gimibe járok és vannak olyan tantárgyak amiből nagyon gyorsan betelnek a füzetek (pl matek: 2-3 nagy spirál/ év)

Meg vannak olyan tantárgyak (ének , rajz...) amik a sulid típusától függnek hogy hányadikban tanuljátok

Ha elárulod milyen suliba mész talán többet tudok segíteni :)

2012. júl. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a legfontosabb ,hogy legyen egy jó számológéped!

Nem kalkulátor hanem számológép ami tud szinuszt koszinuszt tangenst faktort négyzetet gyököt logaritmust hatványokat számoli. Nem árt az sem ,ha nem kell külön bepötyögni mindent hanem mondjuk törteket meg zárójeleket egy sorba majd ki tudja számolni az eredményt.


Egy jó számológép nélkül nehéz dolgod lesz. Nem lehetetlen persze ,de sokkal nehezebb.

Azon kívül leglaább 10db kék toll ami nem kenődik azonnal legyen 1-1 színes tollad fekete piros zöld 1 rotring 2 ceruza 1-1 színes ceruza zöld piros kék

1 rakat vonalzód mindenféle méretben ,ha lehet sokszor a kicsi 10 centis nagyon kényelmes ,sokkal jobb mint a nagy vonalzók.

egy jó körző is kelleni fog. Hidd el megéri áldozni rá mert ,ha olcsót veszel az nem biztos ,hogy kihúzza a suli végéig.

ezenkívül 2 sima füzet legalább 10 vonalas és 10 négyzetrácsos spirál meg 1 kis méretű négyzetrácsos.

Egy rendes szótár attól függően ,hogy milyen nyelvet fogsz tanulni. Lehet könyvtárból is kölcsönözni. Én mindig a szótárat lapozgatva tanultam a szavakat mert ami megtetszett azt megjegyeztem. Érettségin is lehet használni;)


Ezenfelül nem árt egy kényelmes táska amin piszok sok zseb van ,hogy minden el tudj tenni.


Szakközép iskolába ezeket ajánlom.

Szakiskolába persze nem kell komoly számológép ,de a szaktól függően kellhetnek sépci cuccok.

2012. júl. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Ennyire nem kell beleélni magad. Bejártam 3 ceruzával meg 2 tolall, 1-2 színes cerka, 1 radír. Ha geometria volt, akkor körző, 1 hosszú és egy rövidebb vonalzó meg 1 szögmérő. Egy nagyon jó számológép kell még, csak ne olyan legyen, amibe szöveget is lehet bevinni, mert az érettségin tilos. Olyat használsz, amit leírtak az előbb és ne cserélgesd évente, szokj hozzá a 4 év alatt, hogy csukott semmel is tudd használni.

Kell még jópár vonalas és négyzethálós füzet, 1-2 üres lapos füzet azt ennyi kb. Nem nagy cucc a 9. sem.

2012. júl. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
16%
Kell 3 füzet (minden füzetbe két tárgy elfér) 3 toll és egész évre jól el vagy.
2012. júl. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Füzet, toll (ha matek v. fizika szakra mész, kb. 8-10 kockás spirál :D ) vonalzó max. kardozni, körző az előtted ülőt v az alvó padtársat szurkálni, radír dobálózni vele. Ha be akarsz vágódni valamelyik tanárnak (ajánlott :D :D) akkor az első hónapban a tanári asztal elé ülj, és legyen zöld meg piros tollad :D
2012. júl. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
szakközép. és nemtudom mik voltak nyolcadikba mert 0.os voltam tavaly, és már nemis emlékszem a 8. osztályra :)))))
2012. júl. 8. 18:54
 8/14 anonim ***** válasza:
97%
Lol, akkor jó lehet a memóriád.
2012. júl. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
lusta vagyok ezen gondolkozni
2012. júl. 8. 19:29
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

Tényleg nem kellenek különleges dolgok, néhány kék meg színes toll, ceruza, radír, vonalzó (többféle), körző, jó számológép, füzetek. Fölösleges ezen agyalni, amire szükséged lesz, megveszed év közben.

A számológéphez pedig annyit fűznék hozzá, hogy talán érdemesebb megvenni a drága tudományosat, mint az olcsóbb, egyszerűbbet. Én mondjuk tökéletesen elvagyok a bonyolult számításokat elvégezni képtelen számológépemmel is, de megkönnyíted az életed, ha olyat veszel, ami törtekkel, logaritmusokkal, zárójelekkel is el tud bánni.


Táska igény szerint, nem kell rajta száz zsebnek lenni, mert a végén semmit nem fogsz megtalálni. Egy zseb a pénztárcának, kulcsnak, egy nagy rekesz a könyveknek, füzeteknek, tolltartónak, plusz a kaját tudd hova tenni.


Amit még elfelejtettem: lehet, hogy szövegkiemelőre is szükséged lesz, én mondjuk nem szeretem, de néha hasznos tud lenni. A színes ceruza is néha jól jön, persze nem kell belőle száz különféle árnyalat, csak az alap színek: zöld, kék, piros stb. Egy jegyzetfüzetet vagy határidőnapló is jól jöhet.

2012. júl. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!