Érdemes OKJ-re menni?

Figyelt kérdés

Nagyon úgy tűnik, hogy nem vesznek fel arra a szakra, amit szerettem volna. A többihez viszont nem sok kedvem van. Felmerült bennem, hogy elvégzek egy okj-s szakmát, viszont a szüleim nagyon le akarnak beszélni róla. (Jó tanuló voltam mindigis.) De ugye az állam fizet nekem egy okj-set és utána még mehetek alapképzésre is, ami szintén államilag finanszírozott. Van valami hátulütője annak, ha 1-2 év alatt elvégzek egy okj-st és utána megyek egyetemre/fősulira?


Írjatok tapasztalatokat és ha végeztetek okj-st, akkor milyet.


2012. júl. 8. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:

annyi hátulütője lehet, h most még nem tudni h 2 év múlva milyen követelmények lesznek a felvételinél.

de ebben a két évben az érettségiden is tudsz javítani, illetve érdemes olyan OKJ-s képzést választani ami majd plusz pontod ad 2 év múlva a jelentkezésnél.

2012. júl. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem érdemes ha fősulira is akarsz menni
2012. júl. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De miért nem? (Az utolsó válaszoló hogy látja ezt?)

Azt értem, hogy a követelmények változhatnak, de igen, abban reménykedem, hogy sikerülne javítanom az érettségin. Talán tapasztalat lapján csökkenne a lelkesedés?

2012. júl. 8. 16:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ötlet.

Ha nem mennék OKJ-re mit csinálnál? Dolgoznál, nyelvet tanulnál? Ha a többi szak, amit megjelöltél nem érdekel, akkor azokat semmiképp se kezdd el, mert csak az állami féléveid fogynak...

Én mindenképpen egy olyan OKJ-t választanék, ami jól kiegészíti a leendő diplomádat, mellette megcsinálnék egy nyelvvizsgát, ha még nincs.

2012. júl. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, egy nyelvvizsgára is szükség lenne. Dolgozni nem hiszem, hogy érdemes lenne év közben, azt nyáron érdemes, mert nem tudom mennyi energiám lenne munka mellett tanulni, sőt, egy érettségivel hova vesznek fel dolgozni?! :/

De valahogy ezt a szüleim nem akarják megérteni, pedig ahogy leírtad, lenne még 1-2 évem fentebbtornázni a pontjaimat és nem is maradok le semmiről, mert utána megyek tovább.

2012. júl. 8. 16:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Melyik szakra jelentkeztél?
2016. máj. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!