Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Több nyelvvizsga több pontot...

Több nyelvvizsga több pontot jelent egyetemre jelentkezéskor?

Figyelt kérdés
Van már egy emelt szintű német érettségim, ami ugye felsőfokú nyelvvizsgával egyenlő. Jövőre jelentkeznék egyetemre. Ha csinálok addig még egy középfokú angol nyelvvizsgát, akkor több pluszpontot kaphatok felvételinél vagy sem? Hogyan éri meg?
2012. júl. 9. 13:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Az emelt szintű érettségi az csak középfokot ad (bár annál jóval nehezebb, ECL-nél nekem felsőfokú angolon 80% lett az írásbelim, az emelt érettségin meg 78, igaz a hallgatás az felsőfokon a szóbelihez számított és mindig az a leggyengébb nálam). Az emelt némettel így már van 50 pluszpontod, ha e mellé teszel még egy angol közepet, akkor összesen 78 pluszpontod lesz nyelvekből.
2012. júl. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Van már egy emelt szintű német érettségim, ami ugye felsőfokú nyelvvizsgával egyenlő"

Nem. 60% felett középfokú nyelvvizsgát kapsz, kivéve, ha olyan tagozaton érettségiztél, ahol töriből is meg még egy tárgyból szintén németül van meg a vizsgád. De gondolom, akkor neked ilyened van.


Nyelvvizsgákért legfeljebb 40 pluszpont adható, egy középfok 28-at , egy felsőfok 40 pontot ér. Ha van két középfokúd az akkor is csak 40 pont, ugyanúgy, ha van 10 felsőfokú nyelvvizsgád, azért is csak 40 pont jár. Ha a németet szeretnéd beszámíttatni, mint nyelvvizsga, akkor azzal is tisztában kell lenned, hogy az emelt érettségi után nem kapsz plusz pontot. Vagy 40-et kapsz a felsőfokúdra, vagy 50-et az emelt szintre. 2x ugyanazért (és az emelt érettségi meg a nyelvvizsga ugyanannak számít) nem kapsz pontot.

2012. júl. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy emelt szintű nyelvvizsgát ad, mert az érettségi bizonyítványban ez benne is van, plusz még németül érettségiztem 2 tárgyból, de ezt mondjuk nem írtam.

De akkor még egy angollal lehet plusz pontot szerezni?

2012. júl. 9. 16:37
 4/10 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem ad emelt szintű nyelvvizsgát, mert olyan nem létezik. Felsőfokot ad akkor. Viszont az egy felsőfokkal Te már kilőtted a maximum 40 pluszpontot, amit nyelvvizsgákért lehet kapni, így ebben az esetben nem kapsz az angolért. Ha ezt az emelt érettségit nem nyelvvizsgaként, hanem rendesen érettségiként számolnánk, akkor egyszer kapnál érte 50 pontot (emelt érettségiért ennyi jár) és még 28-at a középfokú angol nyelvvizsgáért.
2012. júl. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Akkor leírom részletesen:

Érettségim van: magyar nyelv és irodalomból- emelt szint

német nyelvből- emelt szint (= felsőfokú nyelvvizsga)

töriből-matekból középszint magyarul,földrajzból és célnyelvi civilizációból középszint németül.

Ha emellé még teszek le közép angol nyelvvizsgát az ér plusz pontot vagy sem? Én döntöm el, h a németet sima érettségi tárgynak vegyék vagy sem?Mi éri meg nekem legjobban, hogy a legtöbb pontot szedjem össze?

2012. júl. 9. 21:24
 6/10 anonim ***** válasza:
Milyen szakra mész, mik a vizsgatárgyid?
2012. júl. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Német nyelv, emelt szintű érettségi NEM egyenlő felsőfokú nyelvvizsgával. Középfokú nyelvvizsgával egyenlő.
2012. júl. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De értsétek már meg, hogy felsőfokúval egyenlő, hát bele van írva az érettségimbe, scanneljem be vagy mi? xD

De mindegy, már rég arról van szó, amit kérdeztem, úgyhogy inkább érdeklődök máshol, mert itt úgysem kapok választ!=D

2012. júl. 11. 20:44
 9/10 anonim ***** válasza:

Leírtam neked a választ, Te meg azt értsd meg. Felfogtam, hogy kapsz felsőfokú nyelvvizsgát, mert német nemzetiségi tagozatra jártam és nálunk is volt ilyen. De ezt le is írtam. Ellenben Te meg azt értsd meg, hogy a nyelvvizsgákért ÖSSZESEN, MAXIMUM 40 pluszpont jár. Ha neked 5 felsőfokú nyelvvizsgád van az is csak 40 pontot ér, mint ha csak 1 lenne. Érted már? Azonban, ha olyan szakra jelentkeztél, ahol a nyelvet elfogadják felvételi tárgynak, akkor számolhatják úgy is a pontjaidat, hogy 50 pontot kapsz az emelt érettségiért és még 28-at a középfokú angolodért. De olyan nincsen, hogy megkapod az 50-et az emeltért meg a 40-et a felsőfokért is. 2x ugyanazért nem kapod meg a pluszpontot. Világos már? Ugyanezt leírtam korábban.

Ja és nem Te döntöd el, hogy hogy számolják a pontjaid. Ott kezdődik, hogy kérdés, mit fogadnak el felvételi tárgynak. Pl orvosin senkit nem fog érdekelni a német meg a magyar emelt érettségid, ott az egy felsőfokért kapnád meg a 40 pontot. Illetőleg a rendszer automatikusan dönti el, hogy neked hogy kedvezőbb. Mindig így számol. Úgy, hogy Te a lehető legjobban gyere ki a pontszámokkal. Van még kérdés???

2012. júl. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi! =D

Jogra jelentkeznék első helyen (majd jövő januárban). A többit még nem döntöttem el. Érettségit pár éve tettem. És ezért gondolkoztam, hogy csinálok még addig egy angol nyelvvizsgát, hogy több pontom legyen. De akkor lehet felejtős, bár nem tudom, hogy a jogon mit néznek/kérnek.

2012. júl. 12. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!