Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire fontos a főiskolára...

Mennyire fontos a főiskolára (egészségügyi) a laptop? Létszükséglet vagy csak lehetőség?

Figyelt kérdés
Most akarok új gépet venni, de nem szívesen vennék laptopot, mert az én igényeimhez az asztali gép sokkal jobban passzol. Viszont ha szükséges nyilván azt kell vennem.
2012. júl. 15. 01:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha albérletben, vagy otthon fogsz lakni, meg lehet lenni pc-vel, koliban viszont, főleg, ha asztalod sincs, vagy többet kell költözni, egyszerűbb bevágni a laptopot a táskába, mint a hónod alá kapni a pc-t. Csak a körülményektől függ, mi kell neked, órákra viszont esélytelen, hogy cipelj bármit is, ha nincs katalógus, még magadat se nagyon fogod, és jelentem, hogy még infó szakon is többnyire a papír alapú oktatás dominál (leszámítva a gyakorlatokat persze). Laptoppal azok járnak, akik fel akarnak vágni vele, amire egy-két éve a laptopok szolgáltak (filmezés előadás alatt, netezés, játék), arra ma az okostelefonok valók ;)
2012. júl. 15. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az órákra nem kell, csak ha koleszos leszel, akkor lesz rá szükséged.
2012. júl. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

hát nálunk sokan jegyzetelnek laptopba, és nem a felvágás miatt.

az összes előadás anyaga megvan wordben, szóval vizsgaidőszakban nem azzal leszel elfoglalva hogy vajon melyik füzetedbe jegyzeteltél, hanem csak kinyomtatod a word dokumentumokat.

de persze erre jó a netbook is.

igazából neked kell eldöntened, hogy neked mi a kényelmes, mit szeretnél, mennyi pénzt tudnál belefektetni az egészbe.

bár úgy gondolom, ha bejárós vagy, nincs szükséged laptopra, elég az asztali gép.

2012. júl. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

akk vegyél netbookot!

tapasztalatból tom, hatalmas előnyei vannak annak, ha magaddal tod vinni órákra és könyvtárba a géped: nem fogod elhagyni és meg tudod osztani az társaiddal a jegyzeteidet, tudsz csereberélni; dolgozatíráshoz nem kell mindent százszor begépelned; hazautazáskor a kis súly rengeteget számít, amikor anyukád telepakolja a bőröndöd kajával... a tanulmányi ügyeid intézésére bárhol alkalmad lesz, ahol van wifi; a tanulással jobban tudsz haladni, az idődet jobban be tod osztani, mert tuti lesznek nem neked is nem rövid lyukasóráid. minden nap laptopot cipelni pedig nem vmi kényelmes... pláne, ha esténként olykor úgy döntesz, aznap mégsem mennél haza... v ha bringával jársz...

2012. júl. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem leszek koleszos, csak bejárós. És igazából füzetből, a saját írásommal és jegyzeteimből sokkal jobban tudok tanulni, mint nyomtatott szövegből. De azt nem akartam hogy mindenki gépbe jegyzeteljen, én meg szorongassam a kis füzetem..
2012. júl. 15. 14:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem koleszos leszel, hanem otthonról jársz be, akkor nem létszükséglet a laptop.

Én mai napig füzetbe jegyzetelek.

Hátrányai: nincsenek azonnal megosztható jegyzeteim (csere esetén nehezebb dolgom van), nincsenek egy helyen elérhető jegyzeteim, mert minden füzetekben van, a füzeteim lakáson belül is három helyen - és nem vagyon állandóan online (néha előny!).

Előnyeim: nem kell félnem a vírusoktól és egy újratelepítéstől; nem kell állandóan biztonsági mentést csinálnom; nem kell aggódnom az akkufeszültség miatt és a nem kell harcolnom az áramforrásért. Ja, nem aggódom a sérülések miatt.


A magam részéről jobb a közérzetem, de egy koleszos például nehezen tud meglenni laptop nélkül.

Az egyetemi/főiskolai élet amúgy zernyi dologban megköveteli az internetet. Például tantárgyfelvételek, beadandók elektronikus feltöltése (és elektronikus elkészítése), oktatók a kötelezőket csak elektronikusan adják át (olyan forrásokat, melyek papíron, nyomtatásban nem léteznek), vizsgajelentkezés, vizsgák utolsó pillanatban való áthelyezése.

Az, hogy nekem, mint otthonról bejárónak nincs mindig internetem, valamennyire hátrány. Például az utolsó előadáson említette a tanár, hogy az első vizsgaidőpontra nem lesz kemény a vizsga. 5 percen belül betelt minden hely! Mehettem a nehezebb vizsgára. Pedig alapos tudásom volt és csak közepest kaptam, mások felszínes tudásra jelest. Persze ez ritka, nem is panaszkodom, de van előnye az állandó online létnek is. Ez mégsem győzött meg arról, hogy mindig legyen nálam gép.

2012. júl. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!