Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a PhD és a...

Mi a különbség a PhD és a PhDr között?

Figyelt kérdés

A PhDr a név előtt szerepel, pl. PhDr. XY, DrSc a másik a név után, pl. Mgr. XY, PhD.


Ezen kívül mi a különbség köztük?


2012. júl. 17. 18:29
 1/10 anonim válasza:
43%
Én nem, de Schmitt Pál talán tudja.
2012. júl. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, a PhDr az külföldön van. Szlovák, és hasonló területeken. Magyarországon is lehet vele találkozni, de nem helyes. Magyarországon akinek PhD fokozata van, annak a neve "Dr. iksz ipszilon" lesz.

DrSc-t még nem is hallottam.

Az mgr. pedig asszem valami rövidítés, nem fokozat, vagy cím.

Az "iksz ipszilon, Ph.D" jelölés Amerikában használják, így tüntetik fel, ha valakinek PhD-je van.

2012. júl. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Ja igen, megvan. Az "mgr." az a meneger rövidítése.
2012. júl. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Illetve közben a gugli csodáját kihasználva, az is megvan, hogy a DrSc, az valami szláv akármi.
2012. júl. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mgr. az magiszter. :)


De, csak példának írtam oda. :)


Amúgy igen, a példák Szlovákiából voltak, csak azt hittem, hogy Magyarországon is van PhDr és PhD külön. :)

2012. júl. 17. 21:23
 6/10 liliann13 ***** válasza:

én úgy tudom a PhD; az a tudományos doktor (tehát jogász, közgazdász; illetve aki nem orvos) angol kifejezés: Doctor of Philosophy

MD pedig orvosdoktor ( Doctor of Medicine), mint House.

Mindkét esetben dr. X. Y. a név.

2012. júl. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 liliann13 ***** válasza:
Szerintem a DrSc, a PhDr és a PhD ugyanazt jelenti, csak más nyelvből rövidítve.
2012. júl. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha tudsz szlovákul, ezt olvasd el, részletesen szét van írva:

[link]


De mivel ez egy magyar oldal, leírom azoknak, akiket esetleg érdekel. Néhány csak tükörfordítás, mert nem tudom mindegyiknek a pontos magyar megfelelőjét.

Egyetemen 3 (ritkán 4) év után: Bc - "bakalár".

Plusz 2 év: Mgr ("magister"), vagy Ing (mérnök) - előbbi gyakori sokkal gyakoribb, hiszen az összes mesterképzésen ezt lehet szerezni a mérnököt kivéve.

PhD - ezt mindenki ismeri, a PhDr is ugyanaz.

MuDr - általános orvos

MDDr - fogorvos

MVDr - állatorvos

JuDr - jogász

PharmDr - gyógyszerész

RNDr - természettudományos doktori fokozat

PaedDr - pedagógia doktora

ThDr - teológia doktora


A többi szerintem nem lényeges.

A DrSc csehszlovák titulus, már DSc-ként használják (tudósdoktor?).

2012. júl. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"én úgy tudom a PhD; az a tudományos doktor (tehát jogász, közgazdász; illetve aki nem orvos) angol kifejezés: Doctor of Philosophy

MD pedig orvosdoktor ( Doctor of Medicine), mint House.

Mindkét esetben dr. X. Y. a név."

Ezt nem értem.

A PhD, tudományos fokozat. Bárki megcsinálhatja, legalább három év, egyetemen, önálló kutatómunkát foglal magában. A végén Magyarországon "Dr. iksz ipszilon"(nagybetűvel a Dr) lesz, Amerikában pedig "iksz ipszilon, PhD".

Aki jogász, orvos, gyógyszerész, fogdoki, az lesz Magyarországon diplomával együtt "dr. iksz ipszilon" (kisbetűvel). Amerikában pedig, aki orvos, az lesz "iksz ipszilon M.D."

2012. júl. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 liliann13 ***** válasza:

www.rovidites.hu/?kategoria=-&action=keres&megjelenites=2&keresett=PHD

Kedves kérdező, nézd meg ezt. Itt a válasz a PhD-re.

2012. júl. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!