Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A nappali és a levelező...

A nappali és a levelező képzés között milyen különbségek vannak?

Figyelt kérdés
elsősorban a megszerezhető tudás minőségére gondolok, ha vannak lényeges különségek

2012. júl. 18. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A megszerezhető tudás ugyanaz, csak nagyon nem mindegy, hogy a tananyagot elmondja a tanár, vagy Neked kell saját magadnak megérteni.
2012. júl. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nappalin van idő arra, hogy a tanár részletesen leadja az anyagot, levelezőn általában nincs.

Én nappalin kezdtem az egyetemet, az utolsó 1 évet csináltam levelezőn, ég és föld a kettő. Nappalin egy tárgy ugye általában minden héten van, legtöbbször előadás és gyakorlat is van belőle, levelezőn 3 hetente volt 1 órám... Elviekben ugyan azt az anyagot adják le a levelezősöknek is, gyakorlatilag sokkal kevesebbet, ez egyrészt jobb, mert kevesebbet kell tanulni, általában zh-n is kevesebbet kérnek, de hosszútávon rosszabb, mert a végén kevesebbet fogsz tudni, de ha szorgalmas vagy, akkor az ajánlott irodalmakból azért sokat lehet tanulni.

Általánosságban elmondható, hogy levelezőre idősebbek járnak, családjuk van, dolgoznak stb, ezért a tanárok elnézőbbek a hiányzásokkal kapcsolatban is, és könnyebb zh-kat, vizsgákat állítanak össze.

2012. júl. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én párhuzamos képzésben járok nappalin matek és levelezőn kémia szakra. a levelező egy nagy rakás szar. 1000000szer könnyebb, mint nappalin. a kapott tudás is nagyjából annyival lesz kevesebb. ha én munkáltató lennék biztos soha nem vennék fel olyat, aki levelezőn szerezte a diplomáját. mondom ezt úgy, hogy én is vegyészként szeretnék majd elhelyezkedni.
2012. júl. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hát némileg ellentmondásosak. mindenesetre köszi persze.
2012. júl. 20. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!