Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középsuliban milyen volt az...

Középsuliban milyen volt az első nap? Mit csináltatok? Volt személyen bemutatkozás (Hogy fölálltál s magadról mondtál információkat:D)?

Figyelt kérdés
tehát röviden , hogy hogy telt az első nap középsuliban:D

2012. júl. 22. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Ha jól emlékszem, az első 3 óra osztályfőnöki volt, meg ugye évnyitó. Mivel előtte már volt gólyatábor, ezért bemutatkozni nem kellett. Akik nem voltam táborban, tőlük csak megkérdezték, hogy hogyan szólítsák őket, de olyasmi nem rémlik, hogy magukról kellett-e mondaniuk bármit is.
2012. júl. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

nálunk előtte nap volt a tanévnyitó. aztán az első 3 óra osztályfőnöki volt, kiosztották a könyveket, elmondtak pár infót stb stb. külön így bemutatkozás nem volt. aztán jött a további 3 óra (mivel aznap eleve 6 óránk volt). ott már ugye nem az ofővel voltunk. csak a neveket kérdezték körbe egyesével és ennyi. de ezt úgy magatok között el tudjátok intézni (a bemutatkozás). eleinte ezért lehet klikkesedés. nálunk is ez történt, de rövid idő alatt "el is múlt". és így 4. év végére már elég durván összekovácsolódtunk:D

(nálunk gólyatábor nem volt)

2012. júl. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk sem volt gólyatábor. Már nem sokra emlékszem, de első nap reggel évnyitó, utána egy csomó osztályfőnöki, ami nagyrészt nálunk az ismerkedéssel telt. Kis csapatokra osztottak minket és találnunk kellett valamit, ami mindenkiben közös, pl. mindenki szeret számítógépezni vagy mindenki szereti a sültkrumplit..:) Most csak ezek példák..:) És akkor ebből kellett valami csapatnevet kitalálni és különböző kis ismerkedős játékok voltak. Meg először nálunk volt egy pár mondatos bemutatkozás, de semmi felállás vagy ilyesmi csak ott a helyeden elmondtad a neved, mit szeretsz stb. Ennyi nagyjából, de minden suliba máshogy telik az első nap. :)
2012. júl. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM AZ EDIGGI VÁLASZOKAT;)

JÖHETNEK MÉG

2012. júl. 24. 20:16
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk az első 3 napon csak osztályfőnöki órák voltak. Ki kellett állni az osztály elé és bemutatkozni, miért ide jöttünk, mit szeretnénk majd továbbtanulni stb, illetőleg az előttünk lévő emberekről kellett mesélni, amit sikerült megjegyezni :D ez nekem azért volt szívás, mert a névsor végén vagyok, nehéz volt annyi nevet, arcot egyszerre bevésni. No mind1. A tanár sokat mesélt az iskolai életről, körbevezetett minket, mivel elég nagy intézmény több szárnnyal, épülettel, elmondott mindent, amit az új tanárainkról tudni kell vagy tudni lehet és kb ennyi. Próbált felkészíteni minket a következő 4 évre :D
2012. júl. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk az első óra a tanévnyitó volt, utána 2-3 oszt.főnöki óra, és délben mehettünk haza. A könyvekért már előtte 1-2 nappal be kellett menni. Osztályfőnöki órán mindenki bemutatkozott, miért ide jött, mi akar majd lenni ha nagy lesz stb., stb.


Megkaptuk az ellenőrzőket, ofő felírta a táblára a többi tanár nevét, és hogy mit tanít majd. Ezeket mi beírtuk az ellenőrző első oldalára.


Természetes ofő is bemutatkozott, de csak a nevét mondta el... a többi tanár mesélt egy kicsit arról is, hoogy mióta tanít itt, van-e gyereke, hol lakik, stb.


Aztán már a második nap rendes tanítás volt. Azokkal a tanárokkal amelyekkel először találkoztunk, bemutatkoztak, ki részletesebben, ki csak a nevét. Az adott tárgyból az első 2 órán még nem csináltunk semmit, csak megbeszéltük, hogy mikről fogunk tanulni, milyen eszközök kellenek majd, milyen füzet, mik az elvárások... és mindenki egyesével bemutatkozott a tanároknak.


Nálunk, a diákok részéről úgy volt a bemutatkozás, hogy elmondtuk: hogy hívnak, hol lakunk, miért ide jöttünk, miért tetszett ez a suli, és mik leszünk, ha nagyok leszünk. Ezzel el is ment egy tanítási óra, meg alig vagy 20-an. :D Némelyik tanár jegyzetelt is.


Nekem nagyon kellemes élmény volt az első pár nap a suliban, és persze a többi is. :) Utána az osztály csak 2-3 hónapig olyan merev volt, hogy órán a légy zümmögését hallani lehetett... na, ez félév után megváltozott... elkezdtünk órán is beszélgetni, a lányok együtt jártak wc-re, barátságok alakultak, viccelődtünk... náluk ez úgy, igazi hangulatban csak félév után jött.

2012. aug. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
84%

Nálunk is évnyitó, majd 2 v. 3 osztályfőnöki. Nálunk fel kellett állni, röviden bemutatkozni. ( név, lakhely, hobbi,amit akarsz) Ezt nagyjából minden tanárnál meg volt...:)

Az osztálytársak miatt se aggódj.:) Én nem ismertem senkit, és a nap végére kb. az összes osztálytársammal beszéltem legalább pár szót:)

2012. aug. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

"a lányok együtt jártak wc-re,"


Fújj, leszbik.

2012. aug. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Húgyagyú!
2012. aug. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!