Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológia Emelt érettségihez:...

Biológia Emelt érettségihez: Milyen kísérlettel igazolnád a biológiai óra öröklött jellegét?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés a Szerényi-féle feladatgyűjteményből van a válasz rá: éjjel aktív erdei egereket folyamatosan egyenletes megvilágításnak teszünk ki,és vizsgáljuk,hogy jelentkezik-e és milyen időtartamokkal valamiféle ritmusosság az életműködéseikben! Valaki értelmezné ezt nekem vagy például ehhez hasonló kísérletet,mert nem értem a lényegét és fontos lenne!!! Köszönöm!!!

2012. júl. 23. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezzel azt akarják szerintem bemutatni, hogy mint például a megadott válaszban írják, hogy az éjjeli egerek nem azért vannak fent éjszaka, mert akkor van sötét, hanem, mert így van beállítva a biológiai órájuk. Ezért írják az állandó fénynek kitett egereket, hogy ezt bizonyítsa, különben az egerek addig aludnának, amíg fel van kapcsolva a villany, és addig lennének ébren, amíg le van kapcsolva... legyen szó akár egy heti folyamatos, egyenletes világításról.

Még egyszerűbben, este te sem azért leszel álmos, mert sötét van, hanem mert úgy van beállítva a szervezeted, hogy akkor aludjál... különben telente már du 4-kor aludnánk :)

2012. júl. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)),ez annyira érthető és logikus volt így!!!
2012. júl. 25. 21:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Szívesen :)
2012. júl. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyébként nem tudnál nekem valamilyen netes oldalt ajánlani ahol esetleg ilyen kísérlet leírások vannak?
2012. júl. 26. 10:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, de nem tudok semmi ilyet, de biztosan létezik... sajnos nem tudok segíteni.
2012. júl. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!