Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kezdhetek ezzel? (lent)

Mit kezdhetek ezzel? (lent)

Figyelt kérdés

Még csak középiskolás vagyok de előre tervezek csak annyit szeretnék kérdezni hogy most kell választanom milyen faktra(fakultációra)megyek és nem tudom mit válasszak a föci és a magyar fakttal mit lehetne kezdeni vagy ez nem jó párositás??

tudtok esetleg ilyen fakt párositásokat csak ne reál tantárgy legyen

köszönöm


2012. júl. 23. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Föci és magyar? Annyire szerintem nem jó párosítás,de azt kellene tudni,hogy mi érdekel.Azt mondtad reál nem.

Nekünk van pár ember töri-magyarral,vagy töri-nyelvvel.Magyar mellé is mehet a nyelv,esetleg föci mellé is.

Most ez jutott eszembe,remélem azért segített!

2012. júl. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:)

igazából amik nagyon érdekelnek azok a nyelvek..

ezek a párositások a miket irtál milyen munkára lennének jók?

pl.töri-magyar,töri-nyelv,föci-nyelv ezekkel milyen munkákat találhatok?

2012. júl. 23. 13:57
 3/9 anonim ***** válasza:

előző vagyok:

nálunk töri-magyarral jogira készülnek.nyelv-törivel ismerek anglisztikára járót ill. pszichológusnak készülőt.föci és nyelv sajnos azt nem tudom...talán idegenvezető vagy valami hasonló.

2012. júl. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm,és azt az előzőkben elfelejtettem irni hogy két tannyelvű szakközépbe járok ahol 12-13ban angolul(németül) tanitják az idegenforgalmat,marketinget,szállodaismeretet,civilizációt stb.

mindenképpen nyelvel szeretnék foglalkozni csak nem tudom még mi lenne mellé a jó?

2012. júl. 23. 14:06
 5/9 anonim ***** válasza:

Nyelv mellé föcit ne, egyetem nem fogadják el így felvételi tárgyaknak.

Nyelv mellé lehet töri, magyar, illetve matek ha valamilyen gazdasági képzésre mennél. Ha konkrétan nyelvekkel akarsz foglalkozni, akkor valamilyen nyelvszak. Anglisztika, germanisztika. Fordítóként, szakfordítóként, tolmácsként egész jól el lehet helyezkedni. Bár valamivel jobb lenne egy ritkább nyelv, angolul, és németül sokan beszélnek, de azért ezekkel is lehet munkát találni. És végül is ilyen szakembereket az FBI-tól kezdve a nagy nemzetközi cégekig mindenhol keresnek. Esetleg egy másoddiploma a nyelvszak után még sokat tud dobni rajta, de ez már nem lényeges annyira.

2012. júl. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. júl. 23. 15:24
 7/9 A kérdező kommentje:
és az itthoni diplomát elfogadják külföldön is?vagy azt célszerűbb lenne ott megpróbálni?
2012. júl. 23. 16:13
 8/9 anonim ***** válasza:
A magyar diplomát is elfogadják, persze azért érdemes egy színvonalasabb egyetemre menni. Azt hiszem talán az ELTE a legjobb a nyelvszakokban, de nem vagyok benne biztos.
2012. júl. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
oké köszönöm:)
2012. júl. 23. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!