Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mik kellenek ahhoz, hogy 480...

Mik kellenek ahhoz, hogy 480 körüli pontom legyen a felvételinél? Hogyan tevődnek össze a pontok?

Figyelt kérdés

A közgazdaság érdekel, ez irányban szeretnék majd továbbtanulni. Jövőre érettségizem, de maradok szakmai képzésen, ami 1 vagy 2 év. Utána szeretnék majd egyetemre menni.


Jelenleg a Corvinuson gondolkodom, mert itt van még több szakon is államilag támogatott képzés (lehetőleg Pesten szeretnék tanulni, mert viszonylag közel van hozzánk). Ami érdekel:

- Nemzetközi gazdálkodás, most 482 volt a ponthatár.

- Alkalmazott közgazdaságtan: 479 volt a ponthatár.

- Gazdaságelemzés: 477 volt a ponthatár.


Igazából nem is nagyon értem ezt a pontszámításos dolgot. Mennyi a max. pont? 500? vagy mennyi?


Na most gondolom drasztikusan csökkeni nem fognak a következő években a ponthatárok, tehát nekem legalább 480 pont körül kell, hogy legyen, ahhoz, hogy esélyem legyen a Corvinusra bejutni.


Mi hány pontot jelent? Vagy miket vesznek figyelembe?

Ahhoz, hogy 480 körül legyen a pontom, kell valamiből emelt érettségi is, ugye?



2012. júl. 25. 14:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Kell ehhez nagyon erős érettségi. Azzal legfeljebb 400 pontod van, de a lényeg a pluszpont. Ehhez kell nyelvvizsga, lehetőleg felsőfokú (is), legalább egy emelt szintű. De ha nagyon be akarod biztosítani magad, gyúrj rá egy tárgyra, mely a felvételihez is szükséges, és menj el OKTV-re. Ha jó eredményt elérsz, az is plusz pont.


Ilyen helyre vért kell izzadni.

2012. júl. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
érettségi tárgyakból + 1 természettudományos tárgyból 5-ös jegyek 11-12. osztályban, minimum 95%-os érettségi átlag, két 93% feletti emelt szintű érettségi.
2012. júl. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Érettségiből persze kettőt kell jól megírnod.
2012. júl. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én persze duplázással számoltam: szerintem másban nem is érdemes gondolkodni, mert nem lesz energiád mindenre tanulni.
2012. júl. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Most voltam 11.-es, nyelvtanból és matekból négyes lettem, a többi ötös. Jövőre a nyelvatant és a matekot ki akarom javítani ötösre.


Mi ez a duplázás? Nem értem? Megírok 2 érettségit jól és akkor azt duplán számítják és másik kettőt meg nem nézik, vagy mi? Emelt érettségit miből lenne érdemes tennem? Német jó választás lenne?

És mi az az OKTV?


Egyébként ősszel megyek nyelvvizsgázni, de csak középfokúrú. A felsőfokút nem merném bevállalni elsőre, ha meglesz a középfokú és leérettségiztem, akkor utána szóba jöhet a felsőfokú is. Amíg szakmát tanulok, le tudok tenni a felsőfokút is.

2012. júl. 25. 15:51
 6/17 A kérdező kommentje:
*nyelvtant.
2012. júl. 25. 15:53
 7/17 anonim ***** válasza:

A legkönnyebb ha a két követelmény tantárgyból emelt szintűt teszel, mert azért 100 plusz pont jár, úgy megvan az 500, de ha nem akkor elég két közép, az 400. plusz tegyél mondjuk egy felsőfokú nyelvvizsgát, az 40 pont. Plusz például hátrányos helyzetű papír vagy versenyeredmény és meglesz.

Van nyelvvizsgád?

Van versenyeredményed?

Hátrányos helyzetű vagy?

2012. júl. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Mi ez a duplázás? Nem értem? Megírok 2 érettségit jól és akkor azt duplán számítják és másik kettőt meg nem nézik, vagy mi?"


- Igen, ez az. Hogy miből érettségizz emelt szinten, azt neked kell tudnod aszerint, miből vagy jó, és milyen érettségit számítanak be.


Ha nem tudod, mi az OKTV (egy tanulmányi verseny), akkor inkább felejtsd el. Viszont egy felsőfokú nyelvvizsga csupán 40 pont. Egy emelt szintű érettségi 50 pont. Vagyis így meglehetne 480 pont, de akkor annak az emelt szintű érettséginek is legalább 90%-osnak kell lennie.

2012. júl. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
És még egy megjegyzés: négyes matek kevés lesz az egyetemre.
2012. júl. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
tegyél le ezekről a szakokról, a saját érdekedben mondom ezt.
2012. júl. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!