Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan fejleszthetném az...

Hogyan fejleszthetném az olasz nyelvtudásom?

Figyelt kérdés

Gimnáziumban olaszt tanulok,de úgy érzem kevés,viszont egyetemre olaszországba szeretnék menni.(addig még van 3 évem a gimiből)

Lehetséges ennyi idő alatt felkészülni rendesen?

Mit tanácsoltok,hogyan fejlesszem?

17L


2012. júl. 26. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Bőven fel tudsz készülni ennyi idő alatt. Viszont sok időt rá kell szánnod a szabadidődből.

Az én tanácsaim: Önállóan tanulj akár az iskolai, akár más nyelvkönyvből, ismételj, és tanulj új dolgokat (nyelvtan, szavak, akármi), emellett próbálj meg olvasni olaszul. Nem tudom milyen szinten vagy, de pl. neten cikkeket olvasnék a helyedben, vagy könyveket. Ami még nagyon fontos, hogy nézz tévét, videókat a neten olaszul, minél többet! Ez nagyon sokat segít, hogy rád ragadjanak a kifejezések, megértsd a beszélt nyelvet. Remélem segítettem! :)

2012. júl. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!Persze,hogy segítettél:)

Még annyi,hogy ha olvasok olaszul és nem értem akkor kiszótárazom és ezáltal fejlődöm?

2012. júl. 26. 11:06
 3/4 anonim ***** válasza:

persze, hogy fejlődsz :)

Mindegy, milyen formában foglalkozol vele, az fejlesztő hatású. Akár az is, ha olasz szöveget hallgatsz "háttérzaj gyanánt".

Szerintem a lényeg, hogy készülj rendesen az óráidra, mellette pedig gyakorolj amikor csak tudsz.

Pl.:

- [link] napi olasz percek - küldenek egy emailt, amivel naponta fejlesztheted kicsit a tudásod

- interpals.com - keress olasz levelezőtársat, és beszélgessetek

- olvass olasz cikkeket neten

- nézz filmeket olaszul, magyar felirattal (aztán később anélkül is lehet)

- hallgass zenét olaszul

- beszélgess az osztálytársaiddal, akik szintén olaszt tanulnak

2012. júl. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm!:))
2012. júl. 26. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!