Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik nyelvvizsgát ajánljanát...

Melyik nyelvvizsgát ajánljanátok ezek közül? Ha valamelyikről van tapasztalatotok, akkor kérlek, írjátok le azt is.

Figyelt kérdés

Ezek között filózok, de egyszerűen nem tudok dönteni. Érdekelnének a vélemények, tanácsok.

Egyébként német b2-es nyelvvizsgáról van szó.

Amin gondolkodok:

- Telc

- Origo

- ECL



2012. júl. 26. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Szia!

Én az origonál csináltam az angol és a spanyol B2-t és szerintem ott a szóbeli könnyű. Szóval én azt csak ajánlani tudom. Az írásbeli viszont nagyon hosszú és elég szigorúan pontozzák a levelet és a szövegértést, viszont fordításnál rugalmasak. A Telc-ről csak annyit hallottam, hogy állítólag nagyon könnyű, viszont nem elég színvonalas.

2012. júl. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az angol b2-t Telc-en csináltam, elsőre, csont nélkül, simán ment. Jó hangulat volt, nulla stressz.

Az angol felsőmet ECL-en próbáltam, többször is, a hallásértésük a világ legnagyobb cumija!

Az origo-t más nyelvből ismerem, szintén nagyon bírtam, a szóbeli tök jó volt, írásbelin megizzadtam, de ha jó vagy nyelvtanból, nem gond (kiszámíthatóbbak a feladatok, mint a többin.)

Most megyek majd felsőre, origo-ra. Én végül emellett döntöttem.

2012. júl. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
TELC
2012. júl. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 rekrekrek ***** válasza:
Az Origós szóbeli valóban könnyű, de menj inkább ÖSD-re.azt csak komplexen lehet csinálni, de könnyen.
2012. júl. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az ECL-ről én is hallottam, hogy szivatós tud lenni, ezért ettől kicsit tartok. Viszont nekem a telc elég szimpatikusnak tűnik, ami nálam plussz, hogy van könyvük, ami segít felkészülésben. Neten néztem 3500Ft körül, ami még mindig olcsóbb, mintha magántanárhoz mennék.


A nyelvtannak egyébként nincs gond, ha átnézek mindent és gyakorlok, az menni fog. Leginkább a hallásutánitól félek, utána pedig a szövegértéstől. Ez a kettő rizikós, a többi jól megy és szeretem.

2012. júl. 26. 16:40
 6/6 A kérdező kommentje:

*Nyelvtannal.


Az ÖSD sok jót hallottam, de itt a közelben nincs vizsgaközpontja. Márpedig nálam fontos szempont, hogy helyi vagy legalábbis közeli vizsgaközpont legyen.

2012. júl. 26. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!