Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az "érettségi" pontosan mit...

Az "érettségi" pontosan mit is jelent?

Figyelt kérdés

Mármint, ha valaki megszerzi az iskolában az érettségi bizonyítványt.


Azt jelenti, hogy már érett az életre?


Mert régen, aki nem volt katona, arra azt mondták, hogy az nem is ember.

Akkor akinek nincs érettségije, az magyarán mondva: H*lye.



2012. júl. 26. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:
nekünk azt mondták hogy érettek lettünk amikor levizsgáztunk :D nem biztos h hülye akinek nincs ilyen kék bizonyítvány hanem csak sima OKJ-s szakmája.inkább azoknak van szüksége az érettségire aki felsőoktatásba jelentkezik,vagy technikus akar lenni.ám az érettségit megszerezni egyáltalán nem nehéz,sajnos a tényleg ségghulyéknek is sikerül....
2012. júl. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

[link]


Ezek szerint tényleg azt jelenti, hogy akinek nincs érettségije, az az életben sem boldogul.

2012. júl. 26. 19:36
 3/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Ezt mondd a villanyszerelőknek, víz-,gáz-,központifűtés szerelőknek, klímásoknak, szakácsoknak, felszolgálóknak, pékeknek, asztalosoknak, kőműveseknek stb. Szerinted ők mind h*lyék, és nem állják meg az életben a helyüket?
2012. júl. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

ám az érettségit megszerezni egyáltalán nem nehéz,sajnos a tényleg ségghulyéknek is sikerül....


Pénz beszél. Na de hiába van valakinek érettségije, ha sehol sem veszik fel.

2012. júl. 26. 19:45
 5/10 A kérdező kommentje:

Ezt mondd a villanyszerelőknek, víz-,gáz-,központifűtés szerelőknek, klímásoknak, szakácsoknak, felszolgálóknak, pékeknek, asztalosoknak, kőműveseknek stb. Szerinted ők mind h*lyék, és nem állják meg az életben a helyüket?


Ezekhez a szakmákhoz mind érettségi kell.


De én az "érettségi"-re vagyok kíváncsi. Mert, csak szószerint értendő.

Akkor már inkább lenne másik neve. Kevésbé lealacsonyító: Pl: Továbblépő, vagy szintlépő. Stb...

2012. júl. 26. 19:49
 6/10 anonim ***** válasza:
a vizesnek,a villanyszerelőnek,péknek,szakácsnak,eladónak nem alapfeltétele az érettségi.nézz utána mielőtt hülyeséget írsz.egy jó szakma többet ér mint az érettségi magába,seggtörlőnek jó,bár egy kicsit kemény meg csúszik :)de szakmával együtt egész jól kiegészítik egymást
2012. júl. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem akarlak lebeszélni egyikről se,azt tanulsz amit akarsz,nekem pl van okj-s bizonyítványom és érettségim is,de először a szakmát csináltam és csak utána a "nagyobbat" :D
2012. júl. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Andizsuzsi ***** válasza:

"Ezekhez a szakmákhoz mind érettségi kell."


Ezek közül a szakmák közül egyikhez sem kell érettségi. És attól, hogy pl. egy pék érettségizik, az alapműveltsége több lesz (esetleg), de a szakmai tudásához annak semmi köze sincs.

2012. júl. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ezek közül a szakmák közül egyikhez sem kell érettségi. És attól, hogy pl. egy pék érettségizik, az alapműveltsége több lesz (esetleg), de a szakmai tudásához annak semmi köze sincs.


És az 'alapműveltségen" a hangsúly. De nem akarok senkit sem sértegetni, ugyanis nekem sincs. Csak ere voltam kíváncsi.

2012. júl. 26. 20:21
 10/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Nagyon sok bunkó, műveletlen ember van érettségivel a zsebében, és legalább ilyen sok értelmes, olvasott szakmunkás is. Én nem az érettségit szólom le, de az önmagában csak egy papír, amit ismerve az érettségi követelményeket, nagyon minimális tudással is meg lehet szerezni. Értékét a mögötte rejlő tudás jelenti, ahogy a szakmunkás bizonyítványnak és a diplomának is.
2012. júl. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!