Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg középfokon...

Hogyan tanuljak meg középfokon angolul decemberig? Alapfokú tudásom van.

Figyelt kérdés
Évek óta tanulok angolt, decemberben szeretnék középfokú nyelvvizsgázni.Tanárhoz nincs lehetőségem járni.Minden tanács érdekelne.

2012. júl. 28. 14:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Találj valami angol dolgot, amiért rajonghatsz. Én például úgy tanultam meg németül, hogy beleszerettem egy DWK nevű 5 részes német filmbe. Mindennap megnéztem, találtam hozzá német feliratot, de magyart nem, így saját magam csináltam hozzá, ha nem volt időm, akkor is ment a fülemben a német, annyira bele volt esve ebbe a dologba 14 évesen. Aztán amikor meguntam, fogtam magam, és elmentem egy intenzív nyelviskolába. Aztán a kedvenc brit sorozatomat néztem német szinkronnal(mert tudtam angolul és magyarul is fejből)

Amúgy mindennap tanulj meg 3 szót. Csak hármat. Bökj rá 3 szóra a szótárban, és tanuld meg. Az már évente több mint 1000 szó, pedig te csak hármat tanultál meg naponta. :)

De mivel sürget az idő, így tanulj meg mindennap 6 szót. Gyárts szókártyákat, amik legyenek nálad mindig. Bár nekem egyszer kiborultak a buszon, mikor egyszer késésben voltam xd

Amúgy angolban feljutni a középfokúig nem nehéz. Tényleg.:) Hiszen csak onnantól kezd el bonyolódni a dolog. Tudnod kell az összes(12) igeidőt, sok szerkezetet(pl should, be able to, meg ilyenek), meg ugye a minimális szókincs.

Van valami Rosetta nevű nyelvoktató program, vagy valami ilyesmi, na, azt mindenki dicséri, szerintem töltsd le, én még nem próbáltam. Plusz mini angol nyelvtan könyvecske, ami legyen mindig nálad, meg ugye a szókártyáid. Ki tudja mikor lesz lehetőséged unatkozni.:D

Most már könnyebb, régen nem voltak az okos telefonok szótárak...szóval most már az ingyenes szótáramat olvasgatom a buszon, inkább. Te is töltsd le, ha van rá lehetőséged.:)

Na és a sorozatok, mint említettem..annyi van, hogy hihetetlen:D ne nézd szinkronnal, örök hiba, időpazarlás. Keresd meg angolul felirattal. Ha tinédzser vagy, akkor ajánlom a Skinst, fent van a youtubeon angolul, angol felirattal. Bár elég sokszor van benne a fuck szó:D

Ajánlom még az oxford könyveket.:) Ott vannak szintek szókincs szerint, 1-6-ig, olvasgass beléjük, és nézd meg, hogy neked melyik kell, és kölcsönözd ki/vedd meg. Ajánlom a hangos, lassú olvasást. hajrá:D

2012. júl. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

[link] ezen az oldalon nagyon hasznos tanácsokat kapsz amit alkalmazhatsz az angol nyelvre :)

Én személy szerint azt tanácsolom ne úgy tanuld az angolt hogy neki ülsz és 1-2 órán keresztül folyamatosan tanulod hanem az egész nap folyamán kicsi adagokban. Így tapasztalatom szerint jóban feltudja dolgozni az agy. Ja és nézd meg a kedvenc sorozataid angol nyelven angol felirattal. Később hagyd el a feliratot és próbáld meg úgy értelmezni a dolgokat. Ezek mellett ha van kedvenc könyved azt szerezd meg angol nyelven könnyített kiadásút. Azt olvasgasd amikor jól esik. Az a lényeg hogy foglakoz napi szinten minél többet a nyelvvel ha van időd rá időd. De az az oldal amit belinkeltem még számtalan hasznos tippet add.

2012. júl. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!