Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Koleszosok! Mit szoktatok a...

Koleszosok! Mit szoktatok a kollégiumban enni hétköznap?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülyén hangzik a kérdés, de komolyan érdekel.
2012. aug. 2. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Hétfő, kedden azt, amit otthonról hoztam (hétvégi kaja). Szerdán és csütörtökön beülünk valami olcsóbb helyre csoporttársaimmal és menüt eszünk. Reggelire és vacsorára általában egy-egy szendvicset.
2012. aug. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szintúgy, ha épp otthon vagyok a hétvégén, általában viszek 3 napra főtt ételt (ilyenkor itthon direkt úgy főznek, hogy legyen mit vinni). Egyébként manapság 4-500 Forintból már lehet ehető (!) ebédet szerválni, én a menzákat kerülöm. Aztán van, hogy beérem egy fél pizzával, vagy épp főzök valami egyszerűt 1-2 napra (pl. chilis bab, ez olyan klasszikus kolis kaja :D de mostanában ezek a gyors-tésztás ételek is felkapottak... meg minden ami instant). Reggelire van hogy időm sincs, max a suli felé veszek egy pogácsát. Vacsora általában szendvics, vagy ami horogra akad.
2012. aug. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem anyukam utal fozni, tehat hetvegerol nem viszek semmit. Igy tobbnyire marad a szendvics meg a pizza. Halisten utobbi nalunk nagyon olcso, es nagyon finom. Aztan van egy menza fele, sok-sok finomsaggal, szinten nagyon olcso, igy ott szoktam meg enni. Mivel kiskoromba se ettem fott etelt, igy megszoktam ezt, de nyilvan nem ez a normalis, igy nem art ha pakolsz be otthon, es megtanulsz 1-2 konnyu receptet. (nalunk sokan foznek)
2012. aug. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk sem volt sosem úgy főzés, hogy legyen egész hétre kaja, de én nem is bántam, jobban szeretem a friss ételt. Max hétfőre vittem valami maradékot otthonról. Vannak a koli környékén direkt diákokra kiélezett kajáldák, eljártam mindig valamelyikbe, avagy menzára, de nálunk az drágább volt. Hol pizza volt, hol gyors, hol hamburger, hol normál főtt kaja, mindig kedvre ment. :)

Heti egyszer kb együtt is főztünk, vagy is sokszor mire én visszaértem suliból addigra már kész volt a kaja. Napközben nem volt ideje senkinek főzni, de vacsira igen. Ilyenkor 2-3 szobával összedobtuk a pénzt és valaki bevállalta hogy főz. Volt hogy paprikást, lecsót, csilisbabot, de olykor szimplán bundás kenyeret is csináltunk. Én ezt élveztem legjobban.

A szobatársaimmal pedig közös kaján éltünk, közösen mentünk beásárolni, krumpli/rántotthús mindig volt a fagyasztóban, vagy valami gyors kaja, hogy vészhelyzet esetén is legyen mit ennünk.

2012. aug. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!