Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért csak államis diákok...

Miért csak államis diákok kaphatnak ösztöndíjat? . Nekik még a sulit sem kell fizetniük, de attól, hogy én fizetni fogok (nyögve-nyelve) és jók az eredményeim - nem kaphatok?!

Figyelt kérdés

szociális támogatást (3-nál több gyerek a családban) azért remélem igényelhetek.. igényelhetek?

előre is köszönöm A NORMÁLIS válaszokat!



2012. aug. 2. 22:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nekik még a sulit sem kell fizetniük"

ja, de nem jókedvemből nem fizetem. meg persze nekünk kell majd ledolgozni a képzési idő kétszeresét Magyarországon.


ha annyira jól fog tanulni, akk úgyis át fogsz kerülni államisra.

2012. aug. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
*fogsz
2012. aug. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert feltételezhető, hogy akinek van pénze arra, hogy a tandíjat kifizesse, az nem szorul rá.
2012. aug. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

turizmus-vendéglátás sajnos csak önköltséges formában van..:S

szerintem ha valaki jó eredményeket ér el,megérdemelné az ösztöndíjat. persze lehet kötözködni,hogy akkor miért ilyet tanulok - azért,mert ez az,ami érdekel.

tehát akkor nincs ösztöndíjra lehetőség?

2012. aug. 2. 23:03
 5/13 A kérdező kommentje:
na és szociális támogatást kaphatok?
2012. aug. 2. 23:13
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos válaszolni nem tudok, de a kérdező mellet állok(pedig államilag finanszírozotton vagyok) Simán kaphatna egy önköltséges hallgató is ösztöndíjat főleg, ha nincs is esélye átkerülni államilag finanszírozottra, mert az nincs. Azért egy átlagos családnak sem a legjobb ha ki kell fizetni 1 vagy akár 2 gyerek után is azt az évi 4-500ezer forintot + havi 30-40 a lakbér ha messze lakik és kolis sem lehet.
2012. aug. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
közben mélyebben beleástam magam, és szerencsére hoztak idén egy olyan rendeletet,hogy a állami támogatásban egyáltalán nem részesülő/csak kicsit részesülő magánsulik tanulói is kaphassanak ösztöndíjat,kisebb támogatásokat. szóval még van remény! köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 2. 23:33
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a szociális sem jár.
2012. aug. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

[link]


csak az iskolák indítanak saját ösztöndíjakat.. áh... tönkre fogom tenni a családot..

2012. aug. 3. 00:07
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

Bocs de ha ennyire nem telik rá akkor egy kicsit meg kell változtatni az álmainkat. Hidd el több ezer diák is így tett. Akkor érettségiz újra és jövőre próbálj meg újra felvételizni. Vagy 1 évig dolgozhatnál és csak utána kezdenéd, azzal keresnél egy kis plusz pénzt rá.

Én úgy tudom, hogy október elején be is kell fizetni az első félév tandíjat, a második félévét pedig már februárba.

2012. aug. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!