Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha csak rövidített változatban...

Ha csak rövidített változatban olvasom el a kötelezőket szerintetek az elég?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy fogom tudni , miről van szó, mintha elolvastam volna a könyvet?
2012. aug. 3. 17:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A mi magyartanárunknak direkt volt ilyen esetekre egy dolgozata: 1-est, 5-öst, vagy semmit lehetett rá kapni. Kb. olyan kérdéseket tett fel, hogy milyen színű volt Anna köténye az Édes Annában.
2012. aug. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szerencsére nekünk nem ilyen. :)
2012. aug. 3. 17:26
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
A rövidítettet olvasd el, plusz nézd meg mellé a filmet. Azok jól kiegészítik egymást, persze van olyan, ami kimaradt belőle, de legalább lesz arról fogalmad, hogy miről is szól az a mű. :D Ám lehet,hogy órán is megnézitek, mi így csináltuk szakközépbe, mert a tanárunk tudta, hogy az osztály 98%-a cseszik elolvasni a könyvet :D
2012. aug. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A kötelezők legnagyobb részét az érettségi szempontjából totálisan felesleges elolvasni. Semmi olyan infóra nem kíváncsiak, amit a leadott tananyagban/könyvben vagy a rövidítettben ne találnál meg.
2012. aug. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi bajod lesz, ha végigolvasod a könyveket? Unalmasak, igaz, de néha nem árt művelődni.
2012. aug. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hanyadik osztályról van szó? Gimnázium?
2012. aug. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen. 11. vége.
2012. aug. 3. 20:31
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát, én 4.-ben már nem nagyon erőltettem magam a kötelezők elolvasásával, bár azelőtt mindet igyekeztem elolvasni. Olyankor már sokat kell tanulni és nekem elsősorban nem a magyar számított. Rövidítettből + filmből egész jól meg lehet élni. A Rokonok c. viszonylag új film pl kifejezetten jól visszaadja a regényt. (tapasztalat:-) Szerintem nyáron meg felesleges velük foglalkozni, mert mire odakerül a sor, hogy suliban veszitek, már legalább annyira el fogod felejteni, hogy úgy fog tűnni, mintha csak a rövidítetted olvastad volna el vagy még azt se. Legalábbis nálunk így volt, mert mindig a legapróbb részletekre kérdezett rá, és sokszor aki elolvasta, az is 1-est kapott...
2012. aug. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nálunk szövegismereti teszt volt a kötelezőkből, sokszor idézetek voltak, hogy ki mondta kinek, meg apró részletekre kérdezett rá.
2012. aug. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ezek a dolgozatok akkora hülyeségek.hiába olvassa el valaki a művet,ha a szerencsétlen sz@r memóriával van megáldva.ha tótágast áll,akkor se fog emlékezni arra,hogy pl hogy hány órakor ment Kis Pityu a pottyantós budira.és igazságtalanul kapja meg rá az 1-est,mert ugyan átnyálazta a könyvet,ám nem jutnak eszébe ilyen jelentéktelen esetek.én is ilyen vagyok,a sok apróság a halálom,sőt néha még arra se emlékszek,mi is volt kb 2 oldallal ezelőtt,és miért is lett az a cselekmény ami.tehát vissza kell lapozni egy cseppet,aztán újra megnézni :D
2012. aug. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!