Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megszűnhet azért a hallgatói...

Megszűnhet azért a hallgatói jogviszonyom, vagy szankcionálhatnak azért, ha a egyetemen tanulok, közben publikálok, de a tanultaknak teljesen ellentmondásos dolgokról?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt azt, hogy szeptemberben kezdek történelmet hallgatni Szlovákiában egyetemen.

Én pedig jelenleg is a saját nevem alatt különböző orgánumokban szoktam publikálni eszmefuttatásaimat a történelemmel kapcsolatban, amiben a szlovák történelem - sajnos, vagy nem sajnos - nem éppen rózsásan van feltüntetve. Vagy pontosítva, a szlovák soviniszta vezetőink kijelentéseit is szoktam elemezgetni a 6000 éves szlovákságról, vagy éppen csak a spontán, vagy szándékosan a neten talált alaptalan szlovák történelmi kreálmányokat szoktam kivesézni.

(Ezen kívül persze írok más dolgokról is, de ilyenek is hamar felvetülnek.)


Mivel elméletileg szólás szabadság van, amit az EU (Az Európai Unió Alapjogi Chartája második fejezet, tízedik cikkely, első bekezdés; és második fejezet, tizenegyedik cikkely, első bekezdés) és a szlovák Alkotmány (második fejezet, huszonnegyedik cikkely, második bekezdés; és harmadik fejezet, huszonnegyedik cikkely, első és második bekezdés) is "biztosít", de félek, hogy következményei lehetnek egyetemi szinten - kizárás, vagy egyéb.


2012. aug. 6. 20:39
 1/2 anonim válasza:
Olyan dolgokat írtál itt le, hogy csodálkoznék, ha pont te ne tudnád milyen következményei lehetnek, ha nemzet ellenes történelmi "tényeket" feszegetsz. Leírod az EU alapjogi chartáját és ilyet kérdezel?
2012. aug. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azért, mert ezek a rendeletek nem biztosítanak semmit, csak parasztámítás.


Attól, hogy vannak, és "szólásszabadságot" garantálnak, még nincs az. Ergo: ilyenért bármi járhat.

2012. aug. 7. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!