Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Át lehet e jelentkezni egyik...

Át lehet e jelentkezni egyik főiskolából a másikba, ugyanarra a szakra? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Egy olyan főiskolában tanulok most, ami elég messze van a várostól, ahol élek. A mi városunkban is van egy suli, ahol tanítják azt, amit most én tanulok. AZ első évem készen van. A kérdés, hogy át lehet e jelentkezni egyikből a másikba, vagy újra kell felvételiznem, és elölről kezdeni a másikban?
2012. aug. 8. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:

ez a főiskolába kell megkérdezni.

de ha nem is engedik akk 1 évet még kibírsz (esetleg passzívra vágod magad), és jövőre újrafelvételizel a másik fősulira. krediteket majd át tudod vinni.

2012. aug. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 delusion ***** válasza:

Igen, lehetséges ez, főleg ha ugyanarról a szakról van szó. De konkrétabbat az "új", vagy leendő fősulid TO-ján tudsz csak meg, hogy ennek mi a feltétele, vagy milyen feltételei vannak, ez sulinként változik, nem nagyon van rá jogi szabályozás. Dobj nekik egy emailt. Szerintem a legtöbb esetben csak költségesre tudnak átvenni, nem tudom, mennyire vannak kivételek ilyen téren.


Majd egy átjelentkezési kérelmet kell megfogalmaznod, amihez hozzácsatolod a kurzusteljesítési listád és/vagy a hallgatói törzslapod és/vagy az indexed (másolatát). Ezt a kérelmet elbírálja a Tanulmányi Bizottság / Dékán / Valaki, amiről majd értesít.

2012. aug. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Remélem sikerül...
2012. aug. 8. 19:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet igen, általában kérnek hozzá tanulmányi átlagot, stb, az iskolák tanulmányi szabályzatában le van írva minden.
2012. aug. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!