Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki elvégezte a fogorvos...

Ha valaki elvégezte a fogorvosit és más orvosnak is akar tanulni, annak újra kell kezdenie az egész képzést?

Figyelt kérdés

Azaz, a fogorvosi az egy 5 éves osztatlan mesterképzéses szak, ami 2 év alapozásból és további 3 év szakképzésből áll.

A kérdés tehát:

Ha valaki ezt elvégzi, és ezek után pl. belgyógyásznak akar tanulni, annak ugyanúgy 6 évet kell lehúznia (3 év alapképzés +3 év szakorvosi képzés) vagy csak 3 évet (szakorvosi) kell lehúznia?


2009. júl. 20. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az a 6 év nem alap+szakorvosi. Bár ezzel tusom, hogy semmit nem segítek, csak mondom:D A 6 év az 6 év (alapozó modul, preklinikai modul, klinikai modul, szigorló év), ez után van 2 év rezidens +2 szakorvosi úgy tudom.

Az első két évben úgy tudom a fogorvosok és az orvosok ugyan azt tanulják, szerintem azt nem kell még egyszer végig járni:)

2009. júl. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Tárgybeszámítás létezik, az ora.sote.hu-t nézegetve úgy látom, hogy ez az első két év teljes anyagát lefedi, azaz ezt beszámíttathatod. A maradékot viszont szvsz el kel végezni.
2009. júl. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!