Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen OKJ-s képzést, és...

Milyen OKJ-s képzést, és esetleg nyelvvizsgát kell megcsinálnom ahhoz, hogy biztos legyen munkám?

Figyelt kérdés

Jelenleg érettségim van, de egyetemre főiskolára csak fizetősre jutnék be, és a városomat sem szeretném itthagyni (Sopron). Emelett elvégeztem már egy OKJ-s fodrász sulit, de nem találok vele munkát már fél éve. Ha találnék is ugye teljesitményre megy a fizetés, és nekem már nincs időm vendégkört gyűjteni fél évig, közbe szinte pénz nélkül. Szóval már feladtam, meg nem is nekem való terület rájöttem.

Most valami gyári munkát fogok elvállalni, és emelett gondoltam hogy elvégzek estin valami tanfolyamot. Csak nem tudom mi lenne az amivel biztos állásom lesz később, és mégsem gyár? 21L


2012. aug. 9. 09:08
 1/1 anonim válasza:
El kell szomorítsalak, hogy itt Magyarországon SEMMIVEL nincs biztos ÉS jól fizető állásod. Soproni vagy, biztosan beszélsz németül, irány Ausztria, Németország, ott úgy is többet keresel utcasepréssel, mint itt agysebészettel... Ha nem akarsz végleg elmenni, pár év után már visszajöhetsz, és pénzzel több ideje van az embernek :)
2012. aug. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!