Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet két alkalommal államilag...

Lehet két alkalommal államilag támogatott helyre bekerülni?

Figyelt kérdés

Most nyertem felvételt egy felsőoktatási intézménybe, államilag támogatott helyen. De időközben meggondoltam magam, és mégsem szeretnék ebbe az iskolába menni. Ha most nem iratkozom be, és később (egy év múlva vagy keresztfélévvel)

jelentkezek egy másik intézménybe, lehetséges megint állami helyet nyerni? A keresztfélévnél lehetséges állami helyre bekerülni?



2012. aug. 9. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem ilyen esetben még lehet
2012. aug. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, lehet. Sőt! Nekem volt olyan hallgató társam, aki már a harmadik sulit kezdte nálunk, mert mindig rájött, hogy neki mégse tetszik.

Van 12 féléved, és amíg nem szerzed meg az első oklevelet (vagy tanúsítványt), addig ingyen végezheted az iskolát. Utána már alapképzésre nem mehetsz ingyen, csak mesterre, vagy fsz-re.

2012. aug. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De akkor be se iratkozz, mert oké régen max bukott egy állami félévet ma már a hallgatói szerződés miatt, amit lejár azt vissza is kell fizetnie, ha nem oklevéllel zárul.
2012. aug. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát igen, én is a szerzödéstöl félek leginkább
2012. aug. 10. 01:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem iratkozol be, akkor minden következmény nélkül. Ha beiratkozol, akkor is, de az előző iskolában felvett félévek levonódnak az államilag finanszírozott félévek közül, így előfordulhat, hogy a 2. szakot fizetősön kell befejezni.
2012. aug. 10. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
igen lehet. de így jól elvettél valaki elől egy helyet...
2012. aug. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat..Hát tudod a mai világban elég nehéz kitalálni, hogy mit kéne csinálni, és van úgy, hogy az ember meggondolja magát..
2012. aug. 12. 22:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak fogynak a támogatott félévek
2016. ápr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!