Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Dilemmába vagyok, tanuljak,...

Dilemmába vagyok, tanuljak, vagy dolgozzak? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

37 éves vagyok,álláskereső.Sok helyre beadtam az önéletrajzom, de eddig semmi eredmény.Vendéglátós szakmám van.

Most volna egy lehetőségem, ha minden jól megy, egy angol alapfokú tanfolyamra, ami támogatott.Már nagyon régóta vágyom egy nyelvvizsgára.És ha felvennének, akkor valamivel több lenne a jövedelmem is annál, amit most kapok.Viszont nem érné el még így sem a minimálbért, ami gond, mert most egyáltalán nem állunk valami jól anyagilag.Ez a tanfolyam kb 6 hónapig tartana.Addig elég nehézkes lenne a munkába állás, bár az ügyintéző azt mondta, ha valaki közben munkát talál, annak segítenek,hogy valahogy elvégezze mellette a tanfolyamot (ez nem tudom, mennyire hihető..).

Nos, emiatt vagyok nagy gondban, mert szeretném a tanfolyamot és kicsivel több pénzt hozna, de ha munkát találnék, azzal még többet kereshetnék, csakhogy nem tudom valóban el tudnám-e végezni mellette a tanfolyamot?Nem szeretném, ha úgy alakulna, hogy a végén vissza kell fizetnem mindent...

Egyáltalán, érdemes ilyen korban nekiállni nyelvet tanulni?Külföldi munkánál nagyon szükséges?A magyar munkáltatók értékelik?


2012. aug. 11. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Persze, hogy előny ha tudsz egy angol nyelvet beszélni főleg, ha jól vettem ki a leírtakból majd tervezel is külföldön dolgozni.

Amúgy ez az egész egyénfüggő, keress neten valamilyen segédleteket vagy netalán tán könyvtárakból kölcsönözhetsz is tankönyveket (itt Pesten a fővárosiban van sokféle) és ha csak foglalkozol vele egy pár napig/hétig rájöhetsz, hogy fog-e az menni vagy sem.

Amúgy az angol nem nehéz, sokat segíthet ha angolul, magyar felirattal néznél filmeket-sorozatokat ha szabadidőd engedi ez legalábbis segít a tanulásban.

2012. aug. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Valószínűnek tartom, hogy sikerülne a tanfolyam, van némi kis angolt tudásom, mivel a lányom kitűnő belőle és sokszor együtt tanulgattunk, sok mindent megértettem.Külföldön már nem adnának el, de azért ez még messze van az alapfoktól.Ráadásul, mint tudjuk, manapság a papírt nézik mindenhol.

Megtanulhatnám talán itthon, egyedül is, próbálkoztam is vele, de nagyon lassan halad így.Mert van úgy, hogy nincs időm vagy kedvem.A tanfolyam keretében ez viszont nem fordulhatna elő.

2012. aug. 11. 13:52
 3/3 anonim ***** válasza:
rengetegen egyetem mellett dolgoznak, és hát az egyetemi anyag kb. 100x durvább, mint az alapfokú angol, tehát mindenképpen tudnád a kettőt egymás mellett csinálni. természetesen megéri, a nyelvtudás nagyon sokat ér. az alapfok nem túl sok, ha lesz lehetőséged, minimum középfokig juss el. felsőfokkal pedig nagyon sokkal növelheted a munkaerőpiaci értékedet.
2012. aug. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!