Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most komolyan csak az államila...

Most komolyan csak az államilag támogatott hallgatók részesülhetnek tanulmányi ösztöndíjban?

Figyelt kérdés
Konkrétan a Corvinusra gondolok, ahol a leírás szerint csak államilag támogatottak részesülhetnek benne, tehát költségtérítésesek nem. Most ez logikus szerintetek?
2012. aug. 14. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A szociálisban még van némi ráció, de tanulmányiban én se értem miért működik így de ez van.

Tanulj sokat, legyen jó átlagod és talán első év után talán átvesznek államira.

2012. aug. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen csak ők.
2012. aug. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem elég logikus, aki fizetősre került be, az milyen ösztöndíjat kéne, hogy kapjon, írják le a félévi számlájáról? Van esélyed átkerülni államira, utána már kaphatsz te is ösztöndíjat
2012. aug. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csakhogy Corvinuson, azon a szakon, amire én járok (gazdmen) nincs államilag támogatott hely.
2012. aug. 15. 18:41
 5/10 A kérdező kommentje:
De amúgy simán átlehet utalni a pénzt, mért csak úgy lehetne eljuttatni hozzám, hogy levonják a félévi befizetendőből?
2012. aug. 15. 18:43
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért nincs államilag támogatott hely, mert a kormány sz.rik támogatni. Ebből következően nem adhatnak állami ösztöndíjt, hogyha az állam nem finanszírozza az adott szakot. Olyanról meg nem tudok, hogy adnának mondjuk a jól tanulóknak a költségtérítéses szakokon kedvezményt, szerintem ilyen nincs.
2012. aug. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Olyan van, hogy a költségtérítést tanulmányi és vagy szociális alapon csökkentik (max 50%-al). ELTE TTK-n most néztem meg ez pl. tanulmány tekintetében 4es vagy jobb átlagot kíván szóval valamiféle kompenzáció azért létezik, hogy ha van eszed de ha egyszer költségesre kerül be az ember és elfogadja onnantól nem panaszkodhat. Sajnos ez van :(
2012. aug. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6. Tévedsz.

Biztos van pár egyetem..,de amiről én tudok az a Pannon Egyetem ami biztosít részösztöndíjas képzést, mert jól fut a szekér. Az egyetem a képzés felét fizeti a hallgatónak, ha elnyeri ezt a státuszt.


A kérdéshez, ez általában így van, költségeseknek nem jár semmilyen ösztöndíj. Ami ösztönözhet, hogy átkerülj államisra, aztán lesz minden! A logikát ne keresd, ez van.

2012. aug. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Biztos van pár egyetem..,de amiről én tudok az a Pannon Egyetem ami biztosít részösztöndíjas képzést, mert jól fut a szekér. Az egyetem a képzés felét fizeti a hallgatónak, ha elnyeri ezt a státuszt. "


Azt nem az iskola hanem az állam biztosítja, ezt is idén vezeték be.

2012. aug. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Üdv! Én a PTE TTK-ra járok,most lesz a 2.évem,2 félévet voltam ktgtérítéses szakon,és akkoriban rendesen utánajártam a dolgoknak.Ktgtérítéses szakon sajnos csak a bursa ösztöndíjat igényelheted,viszont vannak lehetőségek,hogy csökkentsd,enyhítsd a költségtérítésed mértékét.Lehet kérni költségtérítés csökkentést és részletfizetési lehetőség is van.A csökkentést NEM tanulmányi átlag alapján lehet kérni,hanem szociális helyzetre való tekintettel.Minden intézménynek van erre vonatkozó formanyomtatványa a tanulmányi osztályon lehet is belőle kérni.Én magam sem értem,hogy tanulmányi ösztöndíjat miért nem lehet kérni költségtérítéses képzésen,holott mindenhol az "EGYENLŐSÉG ELVÉRE" hivatkoznak,még az alapszabályzatban is,ugyanakkor a szociális támogatást is automatikusan megvonják,még akkor is,ha pl.(fél)árva vagy és több száz km-re laksz a sulidtól,stb.. amiért egyébként simán megkapnád a felsőbb kategóriákba tartozó szociális támogatásokat.Van még egy utolsó kiskapu az un. "Rendkívüli Szociális Támogatás" amit igazából hirtelen bekövetkező,a család szociális helyzetét nagy mértékben rontó eseményre igényelhetsz(pl. természeti katasztrófa, ne adj Isten haláleset,egyéb nagy költségekkel járó hirtelen bekövetkező esemény).De egyik csoporttársam szalagszakadás miatt kérte,és meg is kapta(kifizették a kórházi ktg-eket + a rehabilitációt).A lényeg,hogy tudd bizonyítani valamilyen hivatalos papírral.Szerintem,ha leírod,hogy a költségtérítés fizetése komoly nehézségeket okoz a családodnak,és ezáltal a család helyzete létfennmaradás szélére sodródik,és ezt valamilyen okmánnyal bizonyítod,akkor biztosan megkapod ezt az úgy tudom évente 1x igényelhető összeget,amit ők adnak a helyzet súlyosságának függvényében.A legfontosabb,hogy mielőtt bármit is elkezdenél OLVASD EL AZ ISKOLÁD ÖSSZES SZABÁLYZATÁT,de főleg azokat amik rád és a pénzügyekre vonatkoznak!Utána tudni fogod,hogy mire vagy jogosult és mire nem!A legjobban teszed,ha magad jársz mindennek utána,nem pedig ettől meg attól hallottam,hogy...
2012. szept. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!