Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ismeri valaki az Orchidea...

Ismeri valaki az Orchidea Magyar- Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolát?

Figyelt kérdés

Bármi érdekelne vele kapcsolatban, tud róla valaki, valamit? Bármilyen info, tapasztalat jöhet!

A honlapot már olvastam,légyszi ne azt linkeljétek be,hanem minden egyéb érdekelne!

Nagyon köszönöm!



2012. aug. 14. 17:57
 1/8 anonim válasza:

Volt nekik egy matekversenyük s azon voltam!

10/L

2012. aug. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi:)

De akkor Te ezek szerint nem oda jársz?

2012. aug. 19. 07:50
 3/8 heyhoo válasza:
100%
Igen, ismerem, mindkét gyerekem idejár. A honlapjuk amúgy felújításra szorul, ezt tudja aki odajár. Talán az idén már sikerül frissíteniük. Nem tudom mit szeretnél tudni. Én elégedett vagyok a családias hangulatával, az idei első és a tavalyi elsőn kívül csak 1-1 osztály van évfolyamonként, tavalytól már 2-t is indítottak, osztályonként átlag 15 gyerek. Iskolaotthonos rendszer, de. 4 (délig) 13 óra után még 3 órájuk van. Sok a készségfejlesztés, az enyéim (alsósok) sokat drámáznak, énekelnek kézműveskednek. Nem versenyistálló, hagyják a gyerekeket kifejlődni. Az egyik gyerekem lassabban tanult olvasni, mégsem volt belőle nagy hátránya. Sok a külföldi gyerek, néztem úgy végig felsős órát, hogy mivel több volt a külföldi, mint a magyar, egymás között is angolul beszéltek a gyerekek. Egy sima magyar kétnyelvűben ez nem így lenne. Az angol viszont egyre erősebb, egyre több órában. Régebben heti 5 volt, most már heti 7 plusz készségtárgyak alsóban, 3.-tól a környezet is, felsőtől a természetismereti tárgyak plusz matek és világtörténelem angolul megy. Van egy óvoda is asuli alatt (Jázmin óvoda) itt pedig idéntől kétnyelvú a program (egyik óvónéni egész nap angolul foglalkozik csak). Már elsőtől egyik osztályuk haladó angolos lesz emiatt. Viszont problémás gyereknek nem való a suli, a kis létszám nem felzárkoztató csoportot jelent, a nyelvtanulás miatt vannak kevesen, és az eléggé intenzív. Ha elsőbe adod be a gyereked ide, már ovis korában felméretném, hogy menne-e neki később a nyelvtanulás. Nem minden gyerekhez passzol. Ja, és felsősök közül nemzetközi diákolimpiákra készítenek fel diákokat, eddig főleg matekból (lévén az igazgató matekos). Idén huszonvalahányezer diák írta meg az első fordulóját a matek versenynek (Pangea verseny), csak a legjobbak jöttek az iskolába a második fordulóra. A gyerekek harmada külföldi, sok kétnyelvű gyerek is van. Az iskola épülete nagyon szép és tiszta (felújított). Az iskolavezetőség nemzetközi, sok külföldi kapcsolatuk van. Most más nem jut eszembe, kérdezz még, válaszolok, ha nem tudom a választ, megkérdezem.
2012. aug. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Fizetős a suli?
2013. máj. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, ez egy magániskola.
2013. máj. 12. 12:02
 6/8 anonim válasza:
Én ismerem az Orchidea Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolárol.Mert én oda járok már vagy 2 éve.Kőbánya Alsora.Nagyon jó.Sokat megyűnk kirándulni egy hónap ban 5 és 10 között ilyen sokat megyűnk egy honapban kirándulni.
2014. szept. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 dodesz01 válasza:
Mennyibe kerül?
2014. okt. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hajdú utcában is nyílt egy iskolájuk. Mi az óvoda részébe járunk es nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek mert ez a legjobb ovi amit az ember a gyerekének kivanhat. Teljesen biztos hogy az iskolát is itt kezdjük .
2015. dec. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!