Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 12-ben felvételi előtt az...

12-ben felvételi előtt az osztályfőnöknek el kell mondani hova jelentkeztünk vagy semmi köze hozzá?

Figyelt kérdés

az én ofőm egyszerűen azt hiszi h ő az anyánk és neki joga van mindent tudni

de semmi köze én úgy gondolom pl: h hova felvételizek

de tuti megfogja kérdezni hogy hova miért milyen szakra is akarok menni

én nem akarok az egész jövőképemről neki beszélni

nálatok volt ilyen?

szinte 100 hogy megkérdezi és nem érzem magam kötelesnek, hogy beszámoljak neki...


2012. aug. 14. 18:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Még egy évig vagy középiskolás, bírd ki valahogy, utána meg már teljesen mindegy, mert csak azzal fogsz találkozni a régi sulidból, akivel akarsz.

Ne most, érettségi-felvételi előtt kezdj el hősködni, hiszen azok a tanárok fogják értékelni az összes érettségi (felvételi) vizsgádat, akik most a tanáraid. Szóval ha tényleg felvételizel valamelyik szakra, akkor még 1 évig vágj jó képet mindenhez, mert manapság egy tanár el tudja dönteni a felvételidet...

2012. aug. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
titeket kikérdezgettek a tanárok hogy hova mentek?
2012. aug. 14. 18:26
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az osztályfőnök megnézte a jelentkezési lapokat, hogy jól töltöttük-e ki, de amúgy szerintem nincs köze hozzá. Volt nekem is ilyen "ti mind a gyerekeim vagytok"-típusú osztályfőnököm, szerencsére csak egy évig, de hogy soha nem felejtem el, az is biztos. Ő csak egy pedagógus, akit kiosztottak az osztályok élére, hogy terelgessen titeket, nem pótszülő.
2012. aug. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 reptoid ***** válasza:
48%
Ne foglalkozz vele, kamuzz be neki bármit. Valami olyat, ahová köztudottan jó sok pont kell. Simán lehet, hogy elhíreszteli a tanároknál, ők meg majd rendesebbek lesznek érettségin, évvégén, mert ide-oda mész.
2012. aug. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekünk érdeklődött, de csak ilyen osztálykirándulásoknál vagy szünetbe, mikor bejött beszélgetni velünk, mert amúgy nagyon jó fej volt, fiatal pasi. De nem úgy, hogy órán mindenkit kikérdezett. Viszont biosz tanárom, aki 1. évben osztályfőnökünk volt, le se sz@rta, hogy biológia szakra jelentkeztem, pedig hát ő is ugyan ide járt. Még csak nem is segített, az érettségi tétel címeket se mondta meg (jó igaz nem lehetne, de azért 10-ből 9 tanár megmondja a tételsort középszinten). Szóval benne csalódtam
2012. aug. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Tőlünk ofőnk azért kérdezte meg, mert le kellett adnia vmi statisztikát az igazgatónak, hogy kb ki milyen irányba megy tovább .Egy másik tanárom meg csak kíváncsiságból. De mi ezt nem éreztük problémának. Mindenki megmondta, hogy kb hogy képzeli el vagy hogy nem és kész. Nem értem ezen Te miért vagy így kiakadva?
2012. aug. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tőlem megkérdezték, hova megyek, persze. Elmondtam. Hát most nem tök mindegy? Ők fognak érettségiztetni is, úgyhogy lehetőleg ne most vessz össze velük. Szerintem teljesen normális, hogy az osztályfőnököd megkérdezi, hogy mit akarsz csinálni. A gimi ilyen, ott foglalkoznak az emberrel, néha még túl sokat is, ismerős az érzés. Hidd el, ha felvesznek egy egyetemre, ott senki le se fogja tojni, hogy mit csinálsz, és akkor meg az lesz a bajod, hogy senkitől nem tudsz segítséget kérni.
2012. aug. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémát.

Egy osztályfőnöknek az is a feladata, hogy osztályával "foglalkozzon", felmerülő problémákat megoldani segítse, elintézze stb.

Persze pedagógusfüggő ez is, van aki abszolút alkalmatlan erre a pályára, míg mások rendkívül jó kapcsolatot tudnak kialakítani a diákkal.

Annak csak örülj, ha törődik veled, főiskolán le se szar senki, magadnak kell mindent intézni!

Mellesleg, ahogy már említették, sok esetben statisztika készül.

2012. aug. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igaz hogy én most mentem álltalánosból de tőlünk majdnem minden tanár megkérdezte ki hova megy:D Nállunk is statisztika készül, meg az ofő azt is nézte hogy a gyerek jól választ e hogy egy kitűnő tanuló gimnáziumba/szaközépbe menjen ahonnan tud flesőoktatásba kezdeni:D
2012. aug. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
engem az zavar h az osztályelőtt kérdezi meg és ha szerinte nem lennél arra a pályára jó fejeket vágna mert abban jó:/
2012. aug. 14. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!