Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy főiskolán/egyetemen belül...

Egy főiskolán/egyetemen belül meglehet jelölni több szakot is? Ennek pontosan mi a menete?

Figyelt kérdés

ha valaki 3 sulit jelöl meg akkor az első helyre írjam be az első sulit és mellé két szakot? vagy a második szakot azt már második lehetőségnek írjam?


van még egy kérdésem

12-ben amikor nyílt napokra járunk, akkor meg van határozva, hogy hány nyíltnapos igazolást fogad el az iskolánk? mert elég sok suli van nálam számításban és mind meg akarom nézni, de nem akarom, hogy baj legyen ebből a suliban

vagy orvosi igazolást kérjek majd? az orvos fog adni erre?


bocsi a tudatlanságért, de pont most lesz aktuális és rengeteg kérdésem van :)

előre is köszönöm annak, aki segít


2012. aug. 14. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:

meg lehet jelölni. de a másik szakot azt második lehetőségnek kell írni.


az igazolás sulinként változik. nálunk csak 1szer lehetett ezt eljátszani (amiért háborogtunk is), de ugyebár a szülő leigazolhat 3 napot, mi így oldottuk meg.

és az orvos ilyenért nem fog igazolást adni (kivéve akk ha nagyon jóba vagy vele).

2012. aug. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző is írta, 3 szakot lehet megjelölni. Tehát ha egy egyetemen belül 2 szakot jelölnél, az kettőnek számít, nem lehet így trükközni.


Szerintem 2-3 sulinál többe nem érdemes elmenni, mert célszerű az adott terület vezető, 2. és esetleg 3. számú iskoláját megjelölni, annál gyengébbeket már megnézni sem érdemes.

2012. aug. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

mondod ezt te nem tudhatom lehet orvosi diplomával

nem hiszem hogy egy nagy színvonalú iskolába elsőre bekerülnék :/

2012. aug. 14. 21:02
 4/4 anonim ***** válasza:
A szakok száma nem tudom,hogy limitált-e háromban,amikor én felvételiztem akkor még ilyen megkötés nem volt. Az ideit nem néztem meg pontosan,de intézményből akár az összeset megjelölheted,csak az annyiszor plusz pénz lesz. Idén az első max 3 hely egységesen 9000Ft volt,minden plusz újabb intézmény vagy szak 2000-2000Ft. Azt viszont ne felejtsd el,hogy ha egy adott intézmény adott szakán belül megjelölöd az államit és a költségtérítést is,az egy jelölésnek számít. Példa: legyen mondjuk az orvosi: SOTE általános orvos Á-K /eddig egy jelölés/ Pécs ugyanaz /két jelölés/ Debrecen csak állami mondjuk /így három jelölés,eddig 9000Ft,meg akkor is,ha csak egyet jelölsz/ és még megjelölöd Szegedet is orvosira,akkor +2000,tehát 11.000 forintot kell fizetned az idei tarifák szerint. Abban egyetértek az előttem szólóval,hogy tényleg nem érdemes az összes adott képzést nyújtó iskolát megjelölni,ha csak nem akarod mindenáron azt tanulni. Mert sajnos sok fejvadász az önéletrajz alapján dönt és ha valami büféiskolát lát a végzettség helyeként és nincs valami nívósabb szakmai tapasztalat,akkor bármilyen lehet a tárgyi tudásod,megy nem önt keressük kategóriába a jelentkezésed. De erről érdemes más fórumokat átböngészni,hogy melyik iskolának milyen a munkaerőpiaci megítélése.
2012. aug. 15. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!