Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy most megyek 12. osztályba. Mindig jó tanuló voltam. Tavaly kitűnő. Már rég eldöntöttem mi szeretnék lenni és hogy főiskolára szeretnék menni. DE sajnos a szüleim nem tudnak anyagilag támogatni. Az iskola ahová menni szeretnék 240 km-re van tőlünk... Kollégiumba szeretnék majd menni hisz az sokkal olcsóbb, de félek hogy a koliba nem vesznek fel. Ha fel is vesznek akkor is még kajára is kell pénz meg egyéb dolgokra... Semmi luxus de így is havonta szükségem van 45-50 ezer Forintra.. hazajönni nem is tudnék minden hétvégén hisz az plusz 6000 Forint... Olyan kilátástalannak tűnik ez az egész. Tanulás szempontjából tényleg mindent beleadok és annyira szeretnék főiskolára menni.. De hogy oldjam meg ezt, vagy mondjak le róla?
2012. aug. 15. 14:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

diákhitel + rendszeres szociális támogatás + bursa hungarica


aztán első félévben ráhajtasz a tanulásra és kaphatsz második félévben tanulmányi ösztöndíjat.

2012. aug. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
hát szociális támogatás nem jár nekünk.. diákhitel hát... nem túl biztató.. és ismerőseimnek nagyon nem jó tapasztalatai vannak
2012. aug. 15. 14:24
 3/17 anonim ***** válasza:
Miért nem jár szoctán? Majdnem mindenki meg szokta kapni és min egy 10es. Bursa azt hiszem 6-12 között mozog és diákhitelt lehet igényelni 1-2 szemeszterre is és nem milliókat hanem ilyen havi 15-20ezer forintot ami első szemeszterben mindenképpen segít hisz másodikban már tanulmányit is kaphatsz.
2012. aug. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

miért ne járna? messze laksz, és a szüleidnek alacsony a jövedelme. erre már jár valamennyi (még ha nem is a max összeg).


diákhiteltől mindenki fél, mert benne van h "hitel". de erre csak 8%-os a kamat (ha jól emlékszem), és nem olyan mint a deviza hitel (szval itt nincsenek árfolyam változások stb). vmint diploma utáni 4. hónaptól kell elkezdeni törleszteni. csak fél évre kell felvenned, utána már csak tanulnod kell h mindig kapj tanulmányi ösztöndíjat.

2012. aug. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
mert ne jár... 3 nővérem van de ők már nem 18 éven aluliak és nem járnak iskolába, tehát anyuknak csak engem kell eltartani.. és ott ezt nézik..
2012. aug. 15. 14:29
 6/17 A kérdező kommentje:
Annyira félek ettől a diákhiteltől...
2012. aug. 15. 14:31
 7/17 anonim ***** válasza:
A kolit a 240 km miatt szinte biztos hogy már első félévben megkapod. Ha olyan a suli akkor dolgozhatsz mellette, ha nem, és nincs sehonnan kölcsönpénz akkor diákhitel - annak most kb 2%-os kamata van, aminél jobbat nemigen találni. Annyira jó a kamat, hogy az ország lesz 10 év múlva nagy bajban mert a bankoknak majd nekik kell visszafizetni az amúgy 8-10%-os hitelek különbözetét. :)
2012. aug. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Szüleim kb 90ezret keresnek nagyon sok az itthoni költségünk.. és ha csak azt nézik hogy 180 ezerből csak engem kell eltartaniuk.. hát nem számítunk szoc. hátrányosnak... Igen mondjuk a suli tényleg messze van abban bízom hogy koliba felvesznek
2012. aug. 15. 14:32
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekem is jár a max szoctám, pedig anyáék szintén csak engem nevelnek...
2012. aug. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Attól még van rá lehetőség, csak arra nem kapsz túl sok pontot. Meg kell próbálni veszíteni nem tudsz rajta, viszont a diákhitelt ilyen esetben mindenképpen fel kéne venned, de csak egy szemeszterre és nem max összeget. Nem a világ vége ha ahhoz kell folyamodni, főleg ha azért kell, hogy majd a jövőben pénzkereső lehess.
2012. aug. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!