Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy semmire sem jó diploma...

Egy semmire sem jó diploma megszerzése után mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Lediplomáztam szociológiából szülői akaratra, szerintem ez a világ egyik legfeleslegesebb szakja.

Munkát természetesen nem találok, még a Mekibe sem vesznek fel, viszont meg kell élni valamiből.

További képzésre nincs pénzem, ingyen nincs semmi, pedig szívesen tanulnék olyat, ami érdekel. Hülye voltam, hogy annak idején nem tiltakoztam...

Marad a külföld?



2012. aug. 17. 22:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát így igen, marad a külföld. :S
2012. aug. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
engem nagyon erdekel a szociologia, de annak idejen pont azert nem valasztottam ezt a szakot, mert nem lehet vele mit kezdeni. nem tudom, hogy magyarorszagon, hogy mukodik, de itt ha kutatsz akkor nagyon penzelnek erte
2012. aug. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
az itt alatt angliat ertettem :)
2012. aug. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Amerikában a legkeresettebb 10 foglalkozás között van, a volt évfolyamtársaim sorban mennek kifelé. Lehet nekem is mennem kellene, csak hiányozna az ittlét. De valamit valamiért...

Vannak érdekes és valamennyire (valahol) hasznos részei, de ebben az országban abszolút haszontalan, lenézett büfészak, nem is szeretem emlegetni, általában a lesajnálást kapom vagy azt sem tudják, mi ez.

2012. aug. 17. 23:16
 5/15 anonim ***** válasza:
27%
Igen, mehetsz angliába szemetet szedni...
2012. aug. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Irány az Új világ :)
2012. aug. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
nem tudom miert ilyen negativ a hozzaallasod angliaval kapcsolatban, szerintem nem is tudod mirol van szo
2012. aug. 18. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Munkaügyi központban vannak átképzési lehetőségek.

Egyébként eddig hol próbálkoztál munkakereséssel?

2012. aug. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Figyi, ha tényleg keresett külföldön, akkor irány kifelé, viszont érdemes előtte az adott országra vonatkozó tanulmányokat olvasni, mert biztos van különbség az ottani és az itteni helyzet közt.
2012. aug. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen, erre mindenképp gondoltam. Talán szocmunkás-szerű állásokat lehetne kint jobban megpályázni mint a kutatóiakat, az az ottani társadalomra specializálódott tudás nélkül is inkább ellátható. De még pincérnőként is lehet jobb lenne az élet.

A munkaügyi központ egy vicc, először is szinte csak férfiaknak való képzéseket indítanak. Hegesztőnek nem fognak felvenni. Az eladóira - máramikor meghirdették - pedig az első nap túljelentkezés volt, barátnőm régóta munkanélküli ő számon tartja ezeket, 2 éve nem indult az a képzés amit kinézett.

Próbálkozás már kb. minden megvolt, neten nagy álláskereső oldal, gagyi expressz, cégek saját oldalai, bemegyek az ajtón-kidobnak az ablakon, ismerősnél próbálkozás, stb.

Anyámnak vannak jól élő szociológus ismerősei, nyilván arra is számított, hogy majd ők találnak nekem munkát. Ehelyett egyiktől kaptam egy címlistát (családsegítő, idősotthon, stb.), hogy próbáljam meg itt. Köszi. Másik azóta nyugdíjba ment.

2012. aug. 18. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!