Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szept.3-ig kell befizetnem,...

Szept.3-ig kell befizetnem, az első félévemet az egyetemen, de a diákhitel csak egy hónap múlva jön meg a számlámra. Milyen papírt, nyomtatványt kell küldenem az iskolának, hogy tudassam ezt velük?

Figyelt kérdés

2012. aug. 20. 10:06
 1/6 anonim válasza:

Ugyan nem vagyok diákhiteles, de azt hiszem az igényléskor kellett jelezned, hogy a pénzt egyből az iskolának küldjék, és ne neked, és ezt kell igazolnod, hogy te így kérted.

Melyik suliba jársz? Neptunban (vagy amit használtok) biztos megtalálod a megfelelő papírokat.

2012. aug. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Debreceni egyetemre járok. És van olyan diákhitel, ami szabad felhasználású, és nem a sulinak utalják, hanem az én kártyámra. Ezért érdekelne, hogy milyen papírt küldjek a sulinak.
2012. aug. 20. 22:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Van valami engedményezi papír, de azt nem értem, erről miért nem vagy képes az iskoládat kérdezni, mindenhol dolgoznak már a tanulmányi osztályon és telefon is van ott valószínűleg.
2012. aug. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én Pázmányos voltam, és nálunk ez az egész úgy nézett ki, hogy meg volt adva egy bizonyos időintervallum, ami alatt intézni lehetett a diákhiteleseknek az úgynevezett "Engedményezési kérelmet". Ez azt jelentette konkrétan, hogy az adott időszak alatt a Neptunból ki kellett nyomtatni egy, már a tanulmányi előadód által feltett, személyre szóló nyomtatványt (3 példányban - már ki van töltve), és ezt le kell adnod személyesen a TO-n.

Ez arra szolgál, hogy a nyomtatványon feltüntetett összeget (ergo amennyi a féléves tandíjad) egyenesen az egyetemnek küldje a Diákhitel Központ. Ha nagyobb összeget kértél, mint amennyi a tandíj, akkor a fennmaradó részt természetesen a Te számládra küldik.

2012. aug. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, igaz, hogy 3-a van feltüntetve, de október 20ig lehet befizetni. Akkor jön a diákhitel is. De hogy megnyugtasd magad, hívd fel a tanulmányi osztályt. :)
2012. aug. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Biztos okt.20 mindenhol a határidő?

S bocsi az offért,de fölöslegesnek tartom kiírni kérdésben/bár azt hittem már volt ilyen kérdés,de úgy látszik ez csak Nekem nem egyértelmű.:)/->Amikor utalok az iskolának mi legyen a név?Az iskola teljes neve kiírva,vagy rövidítve és csak a kezdőbetűket?Vagy kinek a nevére?

Köszönöm és mégegyszer bocs!

2012. aug. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!