Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idegenvezető képzés okj-n,...

Idegenvezető képzés okj-n, utána egy pár hónapos turizmus-vendéglátás szakirányú képzés. Megéri?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeptembertől kezdem az idegenvezetői okj-s képzést,2 éves.Már régóta azon gondolkodom,hogy egy másik képzés is kéne melle,ezen szakterületen,hátha 2-vel többre megyek,mint eggyel.

Személy szerint a pincér képzésre gondoltam,kb. 5-6 hónap.

Ezen kívül nézegettem a stewardess és (egy eltérő szakirányt is) az aerobic oktatót.

Az utóbbi kettővel az a "baj",hogy 1 éves.

Na,már most,ugye az első okj ingyenes,tehát nekem a 2 éves suli mellett(ha a pincért választom) úgy kell kalkulálnom,hogy az 5 hónapos képzés vizsgája a 2 évesen kívül essen,mert a 2 elteltével szeretnék külföldre menni.

Tehát az egyikért mindenképp fizetnem kell,de az 5 hónaposat még mindig előbb el tudom végezni,mint az 1 éveset.

Szerintetek jó ötlet kettőt választani,vagy alapvetőleg hülyeség,mert rabszolgamunka vagy külföldön se biztos,hogy tudok boldogulni ezzel/ezekkel?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2012. aug. 21. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Sokat számít, hogy milyen nyelveket beszélsz. Angolosokkal, németesekkel Dunát lehet rekeszteni. Én inkább több nyelvtanulást ajánlanék egy másik okj helyett.
2012. aug. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen,ezt én is fontolgatom.Mármint,hogy több nyelvvizsgát csinálnék.

Mondjuk angollal és némettel kezdeném:D mert ezeket tanultam eddig.

Azért ez se menjen kárba..

Köszönöm a választ!

2012. aug. 22. 08:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! A stewardess képzést ne válaszd, mert semmi de semmi értelme. Minden légitársaság saját tanfolyamot szervez! Sehova nem lesz jó a papírod. Ez egy jó nagy átverés!

Üdv, egy ex- légiutaskísérő.

2012. aug. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia Kedves 2. válaszoló!

El sem hiszed mennyit segítettél!Soha nem hallottam még erről.

Ha ez tényleg így van,feleslegesen tényleg nem adok ki rá pénzt.

2012. aug. 23. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!